Persona 3 Reload İnceleme Ambargosu 31 Ocak’ta Kalkıyor

Makaleler
4
The Persona 3 Reload review embargo will drop on Wednesday, January 31, 2024, at 9 am PST, 12 pm EST, 5 pm GMT, and 4 am AEDT (February 1).

Bu saat dilimlerinden gram anlamam ama anladığım kadarıyla bizde saat 17:00 gibi kalkacak. Şahsen TLOU P1 gibi bir remakeimsiye 88 veren basın, bu oyuna 89-91 gibi bir puan verecektir diye düşünüyorum. Oyundan ise şahsen tek beklediğim şey sadık bir Remake olması ki olacak gibi duruyor. Persona 3’ü çöp etmek zaten imkansız gibi bir şey. Persona 3 86 puan, FES ve Portable versiyonları da 88 puan almış. Basının bu zamanda puanları iyice şişirdiği düşünülürse benim tahminimden bile çok alabilir ama ben 89-91 diyorum.

Sizin tahminleriniz neler?

Aynı oyuna persona 5 skini giydirsen 90'a vurur zaten. P3 hem konusu, hem karanlık atmosferi hem de karakterleri ile persona 5'e bile kafa tutabilecek bir oyun.
Oyun grafiksel anlamda iyi görünüyor ancak yenilik olarak ne kadar farklı tam çözemedim ve bu biraz korkutuyor beni. P3 yeni nesil personaların ilk prototipi idi ve çıktığı yıl için idare eder de olsa şu anda aşırı basit kalır. Umarım iyi geliştirmişlerdir

@Lyzard hocam yazın tekrar bakayım dedim orijinal P3’e, Tartarus, Mementos’dan bile sıkıcı. Yine de atmosfer kurtarıyor azıcık. Yenilikler var gibi, P5’teki Baton Pass falan gelmiş ama yine de Tartarus pek değişmemiş gibi. Savaş animasyonları harika duruyor ama.

Bir de dediğiniz gibi, basın puanları çok şişirdiğinden 90 civarı alacaktır gibi. Orijinal oyun bile dönemine göre yüksek bir puan almış, bu daha da fazla alacaktır çünkü basın artık puanlara bastıkça basıyor.

@Lyzard hocam yazın tekrar bakayım dedim orijinal P3’e, Tartarus, Mementos’dan bile sıkıcı. Yine de atmosfer kurtarıyor azıcık. Yenilikler var gibi, P5’teki Baton Pass falan gelmiş ama yine de Tartarus pek değişmemiş gibi. Savaş animasyonları harika duruyor ama.

Bir de dediğiniz gibi, basın puanları çok şişirdiğinden 90 civarı alacaktır gibi. Orijinal oyun bile dönemine göre yüksek bir puan almış, bu daha da fazla alacaktır çünkü basın artık puanlara bastıkça basıyor.
Normal ama, Mementos zaten Tartarus'un geliştirilmiş haliydi. E tartarus zaten 20 yıl kadar daha eski sonuçta :)

Dungeon'ların P5 kadar kaliteli olacağını sanmıyorum. Biraz yaklaşsa kurtarır.
Dövüş sistemi zaten birazcık bile gerisinde kalırsa ayıp ederler. Tüm yeni mekanikleri aktarmaları gerek. Hatta bence support karakter sistemi de düzenlenmeli. (Futaba tarzı karakterler). Ayda yılda bir takıma Heal atıp supportum diye dolaşıyorlar. Daha etkili olmalılar.

@Lyzard bence support karakterlerini komutlarla yönetsek, bazı rastgele zamanlarda da kendilerine özgü saldırıları olsa güzel olurdu. Yoksa dediğiniz gibi çok işlevsiz oluyorlar. Dungeonlar konusunda P5’e yaklaşamaz bile bu arada. Onu unutun. Ben sadece orijinal oyundan biraz daha iyi olsa yeter diyorum. Çünkü biliyorum ki daha fazla beklersem sonuç hayal kırıklığı olacak.

Geçen sene Persona 5 Royal ile seriye giriş yapıp oyuna hayran kaldıktan sonra Persona 3 Reload için çok sabırsızlanıyorum. Persone 3 Reload'un çıkacağı sızdığından beri bekliyorum yoksa Persona 3 Portable alıp oynayacaktım. Duyduğum kadarıyla 3-4-5 arasında en iyi hikayeye sahip olan 3'müş. 2 Şubat gelmek bilmiyor 😁

Geçen sene Persona 5 Royal ile seriye giriş yapıp oyuna hayran kaldıktan sonra Persona 3 Reload için çok sabırsızlanıyorum. Persone 3 Reload'un çıkacağı sızdığından beri bekliyorum yoksa Persona 3 Portable alıp oynayacaktım. Duyduğum kadarıyla 3-4-5 arasında en iyi hikayeye sahip olan 3'müş. 2 Şubat gelmek bilmiyor 😁
Evet hikaye olarak bence de en iyisi 3. Ama persona 5 royal çıtayı çok yükseğe koydu. Ondan daha iyi bir oyun olmayacaktır P3 Reload.

Yeni konular

Geri
Yukarı