Persona 3 Reload Steam Sayfası Türkiye'de Kapandı!

Makaleler
4
Yeni mi bu bilmiyorum ama şimdi fark ettim. Sayfa kapalı şu anda.
Persona 5 Tactica için dil desteği vardı sanki bir ara Steam sayfasında. DLC'de gördüğüme eminim. P3R için durum ne diye bakacakken Steam'de bizim ülke için erişime kapandığını gördüm. Hani pre-order açmamayı anlarım, hatta hak bile veririm ama sayfayı komple kapatmak tuhaf. Dil desteği işi yattı mı acaba?
@pixeliko, @MisakiTaro

Öte yandan Soundtrack vb. şeyler hala duruyor ve onlarda Türkçe desteği var olarak görünüyor.

Kapatılması ülkedeki ekonomiyle alakalı.

Sega bunu neredeyse her oyununda yapıyor. Geçmişte Like a Dragon Ishin'in de Steam sayfasını kapatıp oyunun çıktığı gün açmışlardı. Yine aynı taktiği Persona 3 Reload ve Like a Dragon Gaiden'da da yapıyorlar.

Sega bunu neredeyse her oyununda yapıyor. Geçmişte Like a Dragon Ishin'in de Steam sayfasını kapatıp oyunun çıktığı gün açmışlardı. Yine aynı taktiği Persona 3 Reload ve Like a Dragon Gaiden'da da yapıyorlar.
Sorun o değil hocam. Asıl sorun bunun dil desteğini nasıl etkileyeceği. P5T için de sözde eklenecekti, SEGA sitesinde de görmüştüm ama iptal edilmiş gibi duruyor. Aynısı P3R için de olabilir.

Yeni değil birkaç hafta oldu.
Bilgi için teşekkürler.

E iyi de biz sabit kura geçiyoruz zaten?

Mortal Kombat'ta olduğu gibi istek listesinde oyunu görebiliyoruz ama Steam sayfasına hala girilemiyor.Belki önsiparişe açılırsa oradan ucuza kapma şansımız olabilir.

Sorun o değil hocam. Asıl sorun bunun dil desteğini nasıl etkileyeceği. P5T için de sözde eklenecekti, SEGA sitesinde de görmüştüm ama iptal edilmiş gibi duruyor. Aynısı P3R için de olabilir.
P5T'nin resmi agizdan Turkce olacagi hicbir zaman soylenmedi ki, ne Sega'nin kendi sitelerinde ne de oyunun kendi Steam sayfasinda Turkce desteginin bulunacagi belirtilmiyordu. Sadece oyunun DLC'lerinden bir tanesinde Turkce olacagi yaziyordu ama bu ufak bir hatadan da kaynaklanmis olabilir.

P3R icinse hem SEGA'nin kendi sayfalarinda hem de oyunun Steam sayfasinin acilmasindan bu yana Turkce olacagi belirtiliyor. Iptal olma gibi bir durum olacagini dusunmuyorum. Daha simdi hem Sega'nin hem de oyunun Steam sayfasini kontrol ettim, bir degisiklik yok.

E iyi de biz sabit kura geçiyoruz zaten?
Daha geçmedik, geçeceğiz. Geçtikten sonra ön sipariş kapatma, oyunlarin Steam sayfalarının kapatılması gibi olaylari görmeyeceğiz zaten.

@ubiquitous kendi sitelerinde belirtildiğini hatırlıyorum. Yine de dediğiniz gibi de olabilir. P3R çok daha büyük bir proje ve yapımcılar da dil desteğine önem verdiklerini belirtmişti. Yine de iptal olma ihtimali de var. Siz her şeye hazırlıklı olun derim. Steam'in yarı çekildiği bir ülkede her şey olabilir.
Fanboyluk fena. Sırf şu P5T oyununun DLC'sinde P5R'de en sevdiğim 2 karakter var diye Xbox Store'dan alacağım gibi DLC'yi. Japonya'da 300TL gibi bir fiyatı olduğunu duydum. Kesin 2-3 saatte biten bir DLC olacak ama hadi bakalım. Yine de oyun çıktığı gibi yapıştırmam. İlk izlenim tarzında bir yazı yazacağım oyunun ilk gününde. Çıktığı gibi oynayacağım. Oyunu seversem ve DLC fiyatı Xbox Store'da 300-400TL arası olursa alırım muhtemelen.

20 Kasım'dan sonra açılır. Steam'in dolara geçmesiyle Persona serisi daha doğrusu diğer Sega bünyesindeki oyunları da bunun içinde alınması neredeyse imkansız olacak. P5R zaten 1.5k dan satılıyordu o da artacak. Atlus tavsiye fiyatını dinleyecek bir şirket değil , DLC yi bile bize dolar üstünden satan pardon dlc diyorum :D kostüm ve soundtrack paketi demem lazım. Kısacası bu seri Gamepass harici oynanamaz bizim ülkede ultra zengin değilseniz , muhtemelen crack e geçilir. Türkçe dil desteği işi de gelecek deniyordu umarım gelir ama bu satış rakamlarından sonra muhtemelen ilk ve son olacak.

Geri
Yukarı