Xbox Persona 5 Royal 13 Gün Boyunca Xbox Konsolları ve PC App İçin 350TL!

Persona 3 Reload mı? Persona 5 Royal mı? Türe hangi oyunla girişmeliyim? Hangi oyun daha iyi?
Bence 5 Royal ile girmelisiniz. Sonra P3 Reload en sonda da Persona 4 Golden oynarsanız keyif alırsınız diye düşünüyorum. Hikayeleri bağımsız olsada arada bir göndermeler oluyor diğer oyunlara , anlamak için kronolojik olarak Reload ile de girebilirisiniz tercih sizin. Ben 2-4-1-3-5 olarak gittim kendi girdiğimde 1 ve 2 eski olsada evrenini en iyi açıklayan oyunlar retro seviyorsanız emülatörden deneyimleyebilirsiniz.

Persona 3 Reload 2006'da PS2'ye çıkan oyunun remake'i. Her ne kadar grafikleri mekanikleri yenilenmiş olsa da gameplay eski olduğunu hissettiriyor. Aynı yerde çok fazla dönüp duruyorsunuz. Persona 5 içerik anlamında çok daha iyi. İlk çıktığında 120 saatte falan bitirmiştim. Sonradan içerik anlamında daha da genişletilmiş versiyonu olan Royal geldi. Royale bakmadım. Sıra tabanlı JRPG'leri seviyorsanız alın. Yoksa sırf bilmem nerede şu kadarmış, bilmem nerede bu kadarmış diye almak gibi bir enayilik yapmayın. Herkese hitap eden genelgeçer bir oyun değil. Ayrıca Persona 5'in hikayesinin alt metni adından da anlaşılacağı gibi Jung psikolojisine dayanıyor, anlatılmak istenen şey diğer persona oyunlarına göre daha felsefik ve derin. Giriş seviyesi ingilizce ile bodoslama oynarsınız ama oyunun asıl anlatmak istediğini anlamak için orta üstü ingilizce şart.
P5 Royal kesinlikle bu fiyata alınmalı hocam bence de. Ama Reload ın Türkiye şartlarında 70 dolardan satılıcak bir oyun olduğunu düşünmüyorum. AAA oyunlar bile bu fiyata çıkıyor maksimum ve bu base oyunu 70 dolardan ben fazla buluyorum. 30 dolar DLC parasını da aklım almıyor şahsen bir kostüm ve 3-4 tane ekstra eski personaların bulunduğu dlc diye 30 dolara aşırı mantıksız , hadi PS2 deki ekstra hikayeyi veya Portable daki bu kadın ana karakter rotasını ekleseler anlarım da yani kostüm ve karakterlere 30 dolar vermekte soygun gibi.

Yamasi yokmuş ama, olsa alırdım.
Hocam alın, kenarda dursun, 2-3 sene sonra adam gibi bir yama çıkarsa oynarsınız. 😀

Sinnerclown'ın bir çeviri projesi var, Mart'a bitecek denmiş galiba ama 3 milyon kelime uzunluğunda bir oyunu makinesiz Mart'a kadar yetiştirmek imkansız. Makine de böyle bir oyunda rezalet olacaktır. BakaYume'un bir çevirisi var ama gönüllü bir ekipten oluşuyor ve çoğu kişinin işi gücü falan olduğundan o da yakın zamanda çıkmaz.

Alınır mı? Hocam fiyat iyide Steam'de oynanması gereken 200 oyun Switch OLED'de de Mario wonder ve Zelda totk var tum bunları kısıtlı vakitte yapmak çok zor gibi ayni anda BG3 de var tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı