PES 2022 hakkında düşünceleriniz nelerdir?

1 yılda menü yapan PES'e FIFA'dan copy paste oyunla büyük bir çalım gelecek gibi duruyor. Yıllardır FIFA aynı oyunu çıkarıp duruyor sadece menü mü yapabildiler? İğrenç bir PES oyunu daha geliyor. Bana göre zaten 2013'ten sonra seri çöp olmuştu.

@Metin Eren Türkmen Hepsini oynamış biri olarak ağırlık olarak PES oynayan biriydim, 17 ile FIFA'ya geçmiştim galiba. Zaten bu futbol oyunlarının para için her yıl oyun çıkarmaları ayrı mesele. Oyun motoru değişmiyorsa veya çok büyük bir yenilik yoksa update ile verirler ama yok para gelecek. Lisans yok, oynayış yok, bilmiyorum neden PES oynuyorlar hala, FIFA'ya geçseler bir daha yüzüne bakmazlar.

Buna demo demenin haksızlık olduğunu düşünüyorum. Serverlarını ve Online sistemlerini denemek için açmış oldukları bir beta. Oyun demo olamayacak kadar eksiklerle dolu. Bu sürüm üzerinden bir sonuca varmak sağlıklı olmaz.

PES grafik konusunda FIFA'nın önünde mi :D Tüm oyuncuların suratları uzaylı gibi böm böm bakıyorlar.
Hocam grafik konusunda FIFA daha iyi dediğinizde yüzlerin haricinde örnek verirsiniz diye düşünmüştüm zira FIFA'da başaltı takımlardaki bütün oyuncuların yüzü fecaat.

@Metin Eren Türkmen Hepsini oynamış biri olarak ağırlık olarak PES oynayan biriydim, 17 ile FIFA'ya geçmiştim galiba. Zaten bu futbol oyunlarının para için her yıl oyun çıkarmaları ayrı mesele. Oyun motoru değişmiyorsa veya çok büyük bir yenilik yoksa update ile verirler ama yok para gelecek. Lisans yok, oynayış yok, bilmiyorum neden PES oynuyorlar hala, FIFA'ya geçseler bir daha yüzüne bakmazlar.
PES 21'e bir şans verdim de yok ya. İstediğim yere pas atamıyorum bilmiyorum ben mi beceremiyorum. O attığım top illa bir oyuncunun ayağına gidiyor alakasız bir şekilde. FIFA candır sırf Premier Lig atmosferi için bile oynanır FIFA.

Hocam grafik konusunda FIFA daha iyi dediğinizde yüzlerin haricinde örnek verirsiniz diye düşünmüştüm zira FIFA'da başaltı takımlardaki bütün oyuncuların yüzü fecaat.
FIFA'da maç yaparak token biriktirip yüz paketi satın alabiliyorsunuz. Ayrıca PES oyun FIFA daha fazla gerçekçi olmaya çalışıyor.

Yok hocam ya bence sizin düşünceniz böyle. Emin olun çoğu PES sever insan bile FIFA'nın grafik konusunda önde olduğunu düşünüyor, Metacritic ve benzeri yerlerde yorumları okuyabilirsiniz.

FIFA'da maç yaparak token biriktirip yüz paketi satın alabiliyorsunuz. Ayrıca PES oyun FIFA daha fazla gerçekçi olmaya çalışıyor.
Hocam bu konu tartışmaya açık bir konu, gerçekçilik çizgiye kadar saatte 150 km saat hızla koşup tek tuşla o hızdaki futbolcuyu durdurmak değildir bence.

Arkadaşlar PES 2022 New football Game demo çıktı.
Oynama fırsatım oldu ve izleme fırsatım...
Size öncelikle şundan bahsedeceğim. PES 2022, FIFA'yı sallayabilir. Oyun motoru çok değişik ve şut çekme olsun koşma olsun bana göre çok gerçekçi yapmışlar. Daha demo olduğundan dolayı çok üzerine gitmek istemiyorum fakat baskı yaptığım zaman belli bir noktadan sonra oyuncu duruyor.
Grafikler iyi geldi. Fakat top bizdeyken oyuncunun çevresinde beyaz bir daire oluyor onu beğenmedim. Arkadaşlar kaldırılabiliyor diyor ama daha kaldıramadım. O daire,
Bana PES 2021 Mobile'yi anımsattı ve çok kötü durduğunu söyleyebilirim. Sonunda oyuncunun üstündeki büyük "impact" yazıları kaldırdılar ve bayağı gerçekçi oldu.
Oyuncular evet yavaş olabilir fakat böyle tam kararında diye düşünüyorum, gerçekçilikten yanayım. Kadro listesi beni hiç yormadı ve bayağı iyiydi lacivert renk bayağı hoş durmuş kadro diziminde gerçekten harika, oyuncunun etrafındaki daire olmasa daha iyi olacak ama kapatacağım o daireyi, sanki PES 21 Mobile oynuyorum gibi hissiyat veriyor. Formalar çok iyi oyuncu emojilerine biraz daha çalışmaları lazım malum demo zaten.
Peki arkadaşlar sizin düşünceleriniz nelerdir?
Beğenmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı