Petya Temizlenmiş midir?

Riot Vanguard

Hectopat
Makaleler
1
Bugün başıma iyi ki bilgisayarıma Kaspersky kurmuşum dedirten bir olay gerçekleşti. (3 gün önceye kadar ESET kullanıyordum.) Bir Windows temizleme aracı içinde Petya olduğunu bilmeden hemen RAR'dan çıkarttığım gibi yönetici başlattım. Kaspersky uyardı ve gelişmiş temizlik başlattım. Temizlemeden sonra bilgisayar başlarken, Windows bir sürü hata verdi. Yeniden başlayıncaysa Kaspersky Windows dosya onarmasını açıp yeniden başlattım. Hatalar ortadan kalktı. Şimdi ise tam tarama yapıyorum. Herhangi bir sorun oluşmuş mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün başıma iyi ki bilgisayarıma Kaspersky kurmuşum dedirten bir olay gerçekleşti. (3 gün önceye kadar ESET kullanıyordum.) Bir Windows temizleme aracı içinde petya olduğunu bilmeden hemen RAR'dan çıkarttığım gibi yönetici başlattım. Kaspersky uyardı ve gelişmiş temizlik başlattım. Temizlemeden sonra bilgisayar başlarken, Windows bir sürü hata verdi. Yeniden başlayıncaysa Kaspersky Windows dosya onarmasını açıp yeniden başlattım. Hatalar ortadan kalktı. Şimdi ise tam tarama yapıyorum. Herhangi bir sorun oluşmuş mudur?

Petya virüsü sistem dosyalarına ciddi hasarlar verir. Şahsen ben bununla karşılaşsam formatta atardım.

Bugün başıma iyi ki bilgisayarıma Kaspersky kurmuşum dedirten bir olay gerçekleşti. (3 gün önceye kadar ESET kullanıyordum.) Bir Windows temizleme aracı içinde petya olduğunu bilmeden hemen RAR'dan çıkarttığım gibi yönetici başlattım. Kaspersky uyardı ve gelişmiş temizlik başlattım. Temizlemeden sonra bilgisayar başlarken, Windows bir sürü hata verdi. Yeniden başlayıncaysa Kaspersky Windows dosya onarmasını açıp yeniden başlattım. Hatalar ortadan kalktı. Şimdi ise tam tarama yapıyorum. Herhangi bir sorun oluşmuş mudur?

Bir sorun olcağını sanmıyorum çok önemli verileriniz yoksa USB ile formatlayın derim.

Geri
Yukarı