Petya Virüsü Nasıl Temizlenir?

Dediklerimi uygulayın.

Dediğiniz her şeyi denedim zaten internette birkaç tane doğru video var.
Keşke sağlam bir antivirüs bulundursaydınız. Çoğu büyük antivirüs Petya'yı engeller. Bu zararlı girdiğinde bilgisayarınızda antivirüs yok muydu?

Kaspersky vardı ancak virüs bir solucan gibi davranıp AV’yi devre dışı bırakmış.

Kaspersky vardı ancak virüs bir solucan gibi davranıp ana devre dışı bırakmış.
Komik. Ne diyeyim, Kaspersky pek iyi değil bana göre.

Avast olsa girmezdi. Bedava Avast kullanın demiyorum. Bir dahakine Avast kullanırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar okuyun lütfen benim mesajımı. Dediğim şeyi şu arada kısa sürede uygulamanız mümkün değil biraz zamanınızı illa alır :) videoların çoğusu pek bir işe yaramıyor.

Yo önceden yaptım dediğiniz gibi videolar genelde işe yaramıyor.
Komik. Kaspersky'nin zararları.

Avast olsa girmezdi. Bedava Avast kullanın demiyorum. Bir dahakine Avast kullanırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Avast kullandım ancak hiç memnun kalmadım.

Yo, önceden yaptım dediğiniz gibi videolar genelde işe yaramıyor.
O halde dosyalar önemli değilse tüm diskleri silip formatlamaktan başka yolunuz yok. Bu zararlının tek çözüm yolu bu.

Size bulaşan zararlı ayrıca Petya mı yoksa NotPetya mı? Bunu açıklamadınız.
Komik. Kaspersky'nin zararları.
YouTube'a çok fazla inandığın videoların şekilde bir arama yapsaydın "Kaspersky vs Petya" diye engellediğine dair bir ton video bulurdun. Avast veya Kaspersky fanatikliğinin yeri değil bu konu.

Konu sahibi, antivirüsü devre dışı falan mı bıraktınız dosyayı açmadan önce?

O halde dosyalar önemli değilse tüm diskleri silip formatlamaktan başka yolunuz yok. Bu zararlının tek çözüm yolu bu.

Size bulaşan zararlı ayrıca petya mı yoksa notpetya mı? Bunu açıklamadınız.

YouTube'a çok fazla inandığın videoların şekilde bir arama yapsaydın "Kaspersky vs petya" diye engellediğine dair bir ton video bulurdun. Avast veya Kaspersky fanatikliğinin yeri değil bu konu.

Format attım tekrardan kurukafalı yere attı.

Kaspersky vardı ancak virüs bir solucan gibi davranıp AV’yi devre dışı bırakmış.
Hocam onun Petya olduğuna emin misiniz? Tüm antivirüsler Petya'yı siler. Petya yeni çıkmış virüs de değil. Defender bile engeller diye düşünüyorum. Çünkü en bilinen virüslerden.

Asla antivirüsü kapatmam.
Hocam onun petya olduğuna emin misiniz? Tüm antivirüsler Petya'yı siler. Petya yeni çıkmış virüs de değil. Defender bile engeller diye düşünüyorum. Çünkü en bilinen virüslerden.

Biliyorum ama engelleyemedi.

Geri
Yukarı