Petya Virüsü Nasıl Temizlenir?

Komik. Çöpast bile engelliyor.

Avast olsa girmezdi. Bedava Avast kullanın demiyorum. Bir dahakine Avast kullanırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Avast vardı hem de Premium bu videoyu izledikten sonra kaldırmayı düşünüyorum :D

Kaspersky açıkken geçmişse artık Kaspersky'den vazgeç, en azından şimdilik.

Şuna bak. Başka bilgisayardan Rescue Disk dosyalarını hazırlamalısın.

@reinsy Avast insanlara güven verir, tehlikeli diye korkutarak alarm çalmaz ama zararlıyı da kaldırır. :D
Fark ettiysen videoda zararlıyı açmasına rağmen çalışmamış.

Kaspersky açıkken geçmişse artık Kaspersky'den vazgeç, en azından şimdilik.

Şuna bak. Başka bilgisayardan Avast Rescue Disk dosyalarını hazırlamalısın.
İşe yaramaz. Yalnızca dosyalar değil, MFT tablosu da şifreleniyor. Çözümü mecburen ya kilidi açmak konudaki ilk mesajımda dediğim gibi, ya da tüm diskleri silip format atmak.

Petya virüsü neymiş diye okudum, buradakileri mesajları da okudum bu nedir böyle bilgisayarın açılmaması ne demek? Cyberpunk gibi.
Ukrayna/Rusya çıkışlı temelde GoldenEye olarak bilinen gelişmiş bir fidye zararlısı.

Format olarak her yöntemi denedim diskpart ve Gparted da kullandım.
Mutlaka bir hata yapıyor olmalısınız. Yoksa dediğiniz şey mümkün değil. Her türlü temizlenir. Bu kadar yöntemi daha önce denediğinize de inanmıyorum.

Normal şartlarda Kaspersky tarafından algılanması gerekiyor:

Nasıl ve neyden bulaştığını açıklayabilir misiniz?

İşe yaramaz. Yalnızca dosyalar değil, mft tablosu da şifreleniyor. Çözümü mecburen ya kilidi açmak konudaki ilk mesajımda dediğim gibi, ya da tüm diskleri silip format atmak.

Ukrayna/Rusya çıkışlı temelde goldeneye olarak bilinen gelişmiş bir fidye zararlısı.

Mutlaka bir hata yapıyor olmalısınız. Yoksa dediğiniz şey mümkün değil. Her türlü temizlenir.

7 videodan denedim olmadı.

Geri
Yukarı