Peugeot 301 arka arkaya uyarılar veriyor

velocityfifteen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
4 yıllık (2017 çıkışlı) Peugeot 301 model arabam arka arkaya hatalar vermeye başladı. İlk başta ESP-ASR arızası verdi, bütün ABS ile ilgili sistemleri kontrol ettim. Hiçbir problem yoktu. Ertesi gün hata kayboldu. O gün de motor arızası verdi. Arabam yanlış uyarılar mı veriyor? Gerekirse daha fazla ayrıntı verebilirim.

Belki hiç akla gelmiyor ama çok manasız uyarılar veriyorsa ilk kontrol edilmesi gereken yer akü voltajıdır ömrü doluyor olabilir. Daha önce başıma gelmişti araba kafayı yemiş gibiydi.
Eğer aküde sorun yoksa sigorta kutusu veya beyin su almış olabilir. Ya da arızalanmış olabilir.

Belki hiç akla gelmiyor ama çok manasız uyarılar veriyorsa ilk kontrol edilmesi gereken yer akü voltajıdır ömrü doluyor olabilir. Daha önce başıma gelmişti araba kafayı yemiş gibiydi.
Eğer aküde sorun yoksa sigorta kutusu veya beyin su almış olabilir. Ya da arızalanmış olabilir.

Sigorta kutusunu ve arabanın beynini* kontrol ettim. Hiç yanık sigorta veya hasar yoktu.

*Beynin sadece kablo bağlantılarını kontrol ettim.

Arkadaşların da dediği gibi problem aküde olabilir, yeni almış olsanız dahi kontrol ettirin. Başıma gelmişti çok acayip hatalar vermeye başlamıştı. Hayatımda görmediğim uyarıları gördüm dedim herhalde araba hakkın rahmetine kavuştu. :D Servise gittiğimde ilk olarak aküye bakmışlardı ve akü bitmiş durumdaydı.

Öncelikle mesaj yazan herkese teşekkür ederim. Sizin dediğiniz gibi sorun aküdeymiş. Gidip yeni bir akü aldım ve arabaya taktım. Şuan hiçbir problem yok.

Ayrıca bu mesajı çözüm olarak işaretlemeye çalıştım ama telefondan olmuyor gibi. En kısa zamanda çözüm olarak işaretleyeceğim. Tekrar teşekkürler.

Akün zayıflamış.
Bosh/Marelli marka bcm'lerin ortak sorunu akü azalınca/bitince BCM kontrol mekanizması sapıtır ilgili teknolojilerin çalışırlığını kontrol edemez arızalı uyarısı verir. özellikle ilk marşta.

Yeni konular

Geri
Yukarı