Peugeot 508 dışarı mazot atıyor

Burak_722

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün aracımın deposunu doldurmaya benzinliğe gittim.
Depom boş olmasına rağmen ilk başta pompa attı sonra devam edince direk doldurduğum tüm mazotu geri dışarı püskürttü, sizce neden böyle oldu?
Not: Bugün aracımla 80 Km/h hızla ilerlerken karşıma bir araba çıktı ve çok ani bir fren yaptım. Bununla alakası olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Deponuzun boş olduğundan emin misiniz? Belki şamandıra bozuktur ve göstergede boş görüyorsunuzdur. Yakıt depoları çok basit tank sistemleridir. İçeriden bir şey püskürtme gibi bir şeye sebep olacak mekanizmaları yoktur. Bir şeyin püskürebilmesi için içinin dolu olması gerekir.

Yaptığınız frenin sebep olacağı en fazla zarar disklerdeki aşınmadır. Başka bir şeye neden olmaz. 80km/h büyük bir hız değil. Keza 200 km/h ile de o freni yapsanız yine yiyeceğiniz şey lastik, en fazla fren diski ve hortumları olur.

Deponuzun boş olduğundan emin misiniz? Belki şamandıra bozuktur ve göstergede boş görüyorsunuzdur. Yakıt depoları çok basit tank sistemleridir. İçeriden bir şey püskürtme gibi bir şeye sebep olacak mekanizmaları yoktur. Bir şeyin püskürebilmesi için içinin dolu olması gerekir.

Yaptığınız frenin sebep olacağı en fazla zarar disklerdeki aşınmadır. Başka bir şeye neden olmaz. 80km/h büyük bir hız değil. Keza 200 km/h ile de o freni yapsanız yine yiyeceğiniz şey lastik, en fazla fren diski ve hortumları olur.
Evet hocam boştu uzun süredir doldurmamıştım.
Havalandırma hortumunda sıkıntı var gibi, kontrol ettirin. Depoya giren benzin kadar hava çıkması gerek.
Pompacıda öyle söyledi havalandırmadan kaynaklı olabileceğini

Muhtemelen öyle çünkü başka açıklaması yok. Basınç birikiyor içeride hava çıkamadığı için. Termosun içine sıcak su koyup kapağını direkt kapatırsan bir süre sonra kapağı açtığında sıcak su fışkırır aynı mantık. İçeride benzinin gazı tahliye olamıyor.

O zaman deponun havalandırmasını kontrol ettirin. Frenle alakası yok. İçerde hava basıncı birikmiş ve tahliye olamamış gibi. Ama bazı durumlarda pompada da mazot yerine hava basıyorlar. Başka bir istasyonda 50 liralık mazot ile yeniden deneyin. Eğer püskürme olursa anlayın ki sorun sizin deponun hava tahliye sisteminde. Ama olmazsa öteki istasyonun hava bastığını düşünebilirsiniz.

O zaman deponun havalandırmasını kontrol ettirin. Frenle alakası yok. İçerde hava basıncı birikmiş ve tahliye olamamış gibi. Ama bazı durumlarda pompada da mazot yerine hava basıyorlar. Başka bir istasyonda 50 liralık mazot ile yeniden deneyin. Eğer püskürme olursa anlayın ki sorun sizin deponun hava tahliye sisteminde. Ama olmazsa öteki istasyonun hava bastığını düşünebilirsiniz.
Valla hocam yüksek ihtimalle mazotu aldığım yerden çünkü mazotu aldığım yer çoğu yerden çok daha ucuz

Depo havalandırma valf arızası. Başıma geldi daha önce. Söyle pompacılar yavaş doldursunlar havalandırma bozuk dersen anlarlar.

Tamiri de zor değil.

Geri
Yukarı