PF240 vs H100X

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Henüz bir sıvı soğutma almadım, hala arayış içerisindeyim. Büyük ihtimal bu akşam ya da yarın sipariş vereceğim ve son kez sormak istedim. Sizce hangisi daha iyi olur.

PF240 araştırmalarıma göre oldukça iyi olduğu ve bayağı fazla öneriliyor, fakat son zamanlar da pompadan arıza oluşturduğu söyleniyor. Gerçekten öyle bir sorun var mı? Eğer hala varsa H100X alacağım. Her ne kadar satıcı tarafından garantisi olsa da riske atmak istemiyorum.

H100X'in genel olarak performansı oldukça iyi. Arıza yaşayan birini görmedim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Fuma 2 almayı düşündüm fakat 300 TL fark olduğu için ve sistemi satacağım zaman alıcıya daha cazip geleceği için sıvı soğutma almayı düşündüm.

Kasa: MSI MAG Forge 100R
Anakart: B450M S2H
RAM: 2x8 16 GB.

Bir PF240 kullanıcısıyım ve soğutması iyi laf yok ama ne hikmetse mayıs ayında bozuluyor.

Ben aldım 2. kez yolluyorum servise bu demek değildir ki kötü. Birçok kişiye önerdim birçoğunda sorun yok ancak bende nedense ısılar bir anda artıyor geçen sene olduğu gibi. Son zamanlar da da biraz vukuatı arttığından önermiyorum şu anlık.

H100X alabilirsiniz şu anlık veya kasa destekliyorsa Arctic Freezer 280 bütçe de artıyorsa.

Bir PF240 kullanıcısıyım ve soğutması iyi laf yok ama ne hikmetse mayıs ayında bozuluyor.

Ben aldım 2. kez yolluyorum servise bu demek değildir ki kötü. Birçok kişiye önerdim birçoğunda sorun yok ancak bende nedense ısılar bir anda artıyor geçen sene olduğu gibi. Son zamanlar da da biraz vukuatı arttığından önermiyorum şu anlık.

H100X alabilirsiniz şu anlık veya kasa destekliyorsa Arctic Freezer 280 bütçe de artıyorsa.
Bütçem artmıyor maalesef hocam. Arctic çok hoşuma gidiyor ama diğer kartın taksiti duruyor. O yüzden daha ucuz bir şey almak istiyorum.

Sağ olun hocam teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. H100X pompa hızını, fan hızını kendimiz ayarlayabiliyor muyuz? Ek olarak bir de soğutucunun yazılımı mevcut mu?

Yanlışım yoksda USB bağlantısı var bu üründe bu sayede iCUE yazılımını kullanabilirsiniz.

Pompa ve fanı BIOS üzerinden de herhangi bir sıvı soğutmada ayarlayabilrisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı