Phanteks P360a DRGB mi darkFlash dlx21 mi?

jemasuo

Decapat
Daha fazla  
Anakart:
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi.
-Işlemci:
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB önbellek 6 çekirdek.
-Ekran kartı:
Sapphire Nitro + Radeon RX 6800 XT SE (11304-01-20G)
-RAM:
Kingston HyperX Fury Black 16 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM HX432C16FB4/16.
-SSD:
Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500bw)
-Sıvı soğutma:
Cooler Master Masterliquid ML240r ARGB 240mm işlemci sıvı soğutucu.
-Güç kaynağı:
Corsair RM850X 80+ Gold white tam modüler güç kaynağı (CP-9020188-EU)

Sistemim bunlar

Phanteks P360a DRGB siyah 1793 TL
darkFlash dlx21 mesh RGB 1656TL (4 adet fanla geliyor)

Bu ikisi arasında kaldım. darkFlash fanla geliyor Phanteks'i alırsam egzoz fanı yok oraya bir P12 fan almayı düşünüyorum 380 TL'ye buldum
Arctic P12 ARGB, onunla birlikte 2200 TL civarında olacak, sistmi iyi soğutsun istiyorum Phanteks'te önde toz filtresi yok ve GPU tutucu da yok dlx21 ile birlikte GPU tutucu da geliyor onu alırsam ek fan almayacağım. İki kasa da kaliteli biliyorum fakat arada kaldım sizce ne yapmalıyım değerli hocalarım?

@BerkayZ87 hocam sizin tierliste baktım orada dlx21 A tier Phanteks P360a A+ tier sizce ne yapmalıyım?

@The Man From E.A.R.T.H. sizin de p360a kullandığınızı görmüştüm memnun musunuz hocam hala?

Oyun oynamak için topluyorum sistemi bir tek kasa ve monitör kaldı.

DLX21'i ben kullanıyorum, P400A'da kullandım. P360A ile benzerler.
1669909964574.png

1669910004901.jpeg

P360:

1669910043289.png

1669910067543.png

Bu iki kasa arasından seçim faktörün kullanım amacın olmalı. P360A'nın en büyük artısı daha iyi fanlara sahip olması. Onun dışında malzeme kalitesi olarak p400a ile dlx21 arasında çok fark yoktu. Fakat p400A bir tık daha iyiydi diyebilirim. Üst tarafa 360 ve yan tarafa 240'lık radyatör sığdırabiliyor olmam DLX21'i çok daha öne çıkartıyor benim için. Ayrıca hem arka hem ön paneli manyetik olmasından ötürü rahatça kapatıp açabiliyorsunuz.

Ben buradan satın aldım, kargoda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İki gün içerisinde elime ulaştı.
Açtığım konuda ücretsiz kargo kodu da paylaşmışlarda fakat ben kullanamadım. Şansını deneyebilirsin.
Free Shipping Promo Code: "SYusufPat"
1669910377787.png

Bu arada Türkiye'de satılan modelin içerisinden ekran kartı tutucu çıkmıyormuş. En azından ben sorduğumda öyle söylediler.

Son düzenleme:
DLX-21 düşünüyorum ben de. Hava akışı nasıl acaba?

Şu an ki kasam Aquarius modeli, ekran kartım tam sığıyor ve ısınıyor. Bu yüzden büyük bir kasa ve hava akışı iyi olup, serin çalışan kasa arıyorum.

Ek olarak bir de kablo düzenlemesi-saklaması için iyi midir?

@Süleyman Yusuf @BerkayZ87

Şu an ki kasam Aquarius modeli, ekran kartım tam sığıyor ve ısınıyor. Bu yüzden büyük bir kasa ve hava akışı iyi olup, serin çalışan kasa arıyorum.

Hava akışı iyi, kablo düzenlemesi ve saklama payı yeterli.

Ekran kartı uzunluğu 400mm. Piyasadaki en uzun RTX 4090 modellerini dahi içerisine takabilirsiniz.

Kablo düzenlemesiyle pek uğraşmadığımı fotoğraflardan görebilirsin. :) Ama kablolama için yeterince alan olduğunu düşünüyorum. Kablolama çıkışları iyi yerlere konmuş.

Kasa ekran kartı uzunluğu için 400mm'lik yere sahipken sizin ekran kartınız 310mm uzunluğunda. O yüzden bu konu hakkında problem çekeceğinizi sanmam, ekran kartına yeterince hava gidecektir.
Ben ön tarafa 2 adet Arctic P14 koydum, stok hava akışı tam olarak nasıl bilmiyorum.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim öncelikle.

Sıvı soğutmayı üst bölüme takmayı düşünüyorum P400 de üstte sıvı soğutma desteği yoktu sanırım yanlış hatırlamıyorsam o yüzden elemiştim.
Dlx fanları kalite açısından belirgin olarak daha kötü mü yoksa çok da fark etmiyor mu çünkü iyi soğutsun ve çok ses çıkarmasın istiyorum.

DLX fanları kalite açısından belirgin olarak daha kötü mü yoksa çok da fark etmiyor mu çünkü iyi soğutsun ve çok ses çıkarmasın istiyorum.
Sevindirmez de, süründürmez de. Baktın çok gürültü çıkartıyor, biraz devir kısarsın. Ama o kadar kötü olduğunu sanmıyorum.

Bu arada evet, P400A'nın üste sıvı soğutma desteği yok.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim öncelikle.

Sıvı soğutmayı üst bölüme takmayı düşünüyorum P400 de üstte sıvı soğutma desteği yoktu sanırım yanlış hatırlamıyorsam o yüzden elemiştim.
Dlx fanları kalite açısından belirgin olarak daha kötü mü yoksa çok da fark etmiyor mu çünkü iyi soğutsun ve çok ses çıkarmasın istiyorum.
DLX21'in içinde gelen stok fanlar hala kasanın içerisinde. Hatta bir tanesi 3090'ın belleklerini soğutmakla görevli. :) 3 adet hız ayarı var, yavaş-orta-hızlı diyebiliriz. Yavaşta sesleri çıkmıyor ama havayı iyi iletemiyorlar. Orta ayarda hem yeterince hızlı hem de çok sesli çalışmıyorlar. Fakat kulaklık taktığım için geceleri hariç yüksek hızda tutuyorum. Çünkü zaten kasanın içerisinden gelen sesleri duymuyorum.

Geri
Yukarı