Elektronik Phanteks P360a Mesh Tempered Glass Black kasa 1580 TL

Kasanın ön fanları için 2 ayrı pwm girisi ile mi kontrol ediliyor yoksa kendi kontrolcüsü var mı kasayı satın aldim ankartim Asus B550 prime plus elimde 2 adet arctic p12 fan var üst kısma ikisini arka egzos kısma ise güç kaynagina direk bagladigim eski kasamin fanini takacağım çoğaltıcı almama gerek var mı ?

Son anda sipariş verip aldım. Kenarda dursun bakalım illa lazım olur.

Kasa elime geçti. Gayet kibar ve kompakt duruyor. Boyut itibariyle kasanın hem üstüne hem önüne 360 mm rahatça sığarmış ancak güç düğmesinin ve hdd yuvalarının konumu buna izin vermemiş. Alt bölüm yeterince geniş hdd yuvaları önden değil de yandan montajlanacak şekilde konulabilirdi. Şu an kullandığım deepcool kasam bununla aynı boyutta hem üste hem öne 360 mm oluyor. Neyse mühim değil 360 mm olunca soğutmada mucizeler olmuyor. Gördüğüm kadarıyla üzerinde kontrolcü var ayrıca cam pencerenin orada boydan boya şerit rgb varmış o da hoş detay olmuş.

Son düzenleme:

Kasa elime geçti. Gayet kibar ve kompakt duruyor. Boyut itibariyle kasanın hem üstüne hem önüne 360 mm rahatça sığarmış ancak güç düğmesinin ve hdd yuvalarının konumu buna izin vermemiş. Alt bölüm yeterince geniş hdd yuvaları önden değil de yandan montajlanacak şekilde konulabilirdi. Şu an kullandığım deepcool kasam bununla aynı boyutta hem üste hem öne 360 mm oluyor. Neyse mühim değil 360 mm olunca soğutmada mucizeler olmuyor. Gördüğüm kadarıyla üzerinde kontrolcü var ayrıca cam pencerenin orada boydan boya şerit rgb varmış o da hoş detay olmuş.

Hocam kasadaki ön iki fan birbirine seri bağlı şekilde tek pwm çıkışından mı kontrol ediliyor bakabilir misiniz ben de kasayı siparış ettim yarın gelicek fakat ön iki fan için ayrı 2 pwm soketine bağlamam gerekiyorsa çoğaltıcı aparat almam gerekiyor. Size de güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Hocam kasadaki ön iki fan birbirine seri bağlı şekilde tek pwm çıkışından mı kontrol ediliyor bakabilir misiniz ben de kasayı siparış ettim yarın gelicek fakat ön iki fan için ayrı 2 pwm soketine bağlamam gerekiyorsa çoğaltıcı aparat almam gerekiyor. Size de güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
Argb ler seri bağlı ama pwm ler ayrı ayrı. Argb gibi pwm de tek çıkış olsaymış iyi olurmuş ben de şimdi farkettim.

Teşekkür ederim size de hayırlı olsun.

Sanırım bir günlüğüne 3K'ya geri çıkmıştı, tekrar 1.5K seviyesine düşmüş. Ben de öneririm kasayı, kullanışlı. Ufak bir şekilde incelemiştim bakmak isterseniz. Şu an için eleştirim toz filtresi olmaması. 3 haftada aşağıdaki şekilde hızlıca tozlandı kasanın içi.

1704823569437.jpeg

Ben de güncel sistemimde kullanıyorum kasayı. Toz filtresi yok ama ön meshin deliklerini küçük yapmışlar o yüzden kasa tozlu gözükse de camını çıkarıp 2 dakika hava tutup temizlediğimde yeterli oluyor. Ben son derece memnunum ve önceki sene mayısta aldığım fiyata çok yakın. Bedava resmen.

Kasanın kurulumunu iki gün önce yaptım almayı düşünen olursa öncelikle kasanın kendi fanları sessiz diyebilirim rahatsız edici bir düzeyde değil ön fanlar 2 ayrı pwm soketi ile geliyor çoğaltıcı almanız gerekebilir fan sayınıza ve anakart modelinize göre isterseniz ledlerini kontrol etmek için anakartınız uyumlu ise anakartınıza 3 pinli RGB kontrolü için bağlantısını yapabilirsiniz isterseniz kasanın üstendeki mod ve renk ayarı ile kendi kontrolcüsü ile kullanabilirisiniz. Kablolama kısmını çok beğendim arkada kabloları saklamak için yeterince geniş bir alan var ön kısımda kabloların sadece soketlerini çıkararak rahat ve temiz bir kurulum yapabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı