Phanteks P600S nasıldır?

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba. Ben yeni kasa toplamak istiyorum. İlk kasa tercihim H500P mesh modeliydi, sonra P600S'i görüp kalbimden vuruldum. Adamlar yan arka kapağı pencere şeklinde yapmakla yetinmemiş, içine ses izolasyonu koymuşlar. Aynı şekilde ön ve üst mesh önü plakaların içlerin de ses izolasyonu var. İstenildiğinde mıknatıs ile takılıyor ve ses düzeyi azaltılıyor. İstenildiğinde ise çıkartılıp hava sirkülasyonu sağlanıyor. Her şey mükemmel kasada ama şöyle bir şey takıldı kafama: Kasada önde 2 egzozda 1 fan olarak geliyor ve fanlar tırt duruyor. Açık söylemek gerekirse H500P modeli ile arasında fiyat farkı yok, neredeyse aynı. Ben bu P600S modelini alırsam fan masrafı çıkar mı bana? Üst tarafa 240M'lik sıvı soğutma takmayı düşünüyorum.
Ya da 360M sıvı soğutma alıp, sıvı soğutmayı öne takıp öndeki 2 fanı yukarı alsam nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanları sadece renkli değil yoksa kalite bakımından zaten Phanteks.

Gayet güçlü bir fan açıkçası.

Önde 2 fan olmasını garipsedim.
Altta da dediğim gibi 240M sıvı yerine 360 alıp öne takıp öndeki 2 fanı yukarı koysam nasıl olur ya da.
Önü 3 fan yapıp üst tarafa 240M sıvı soğutma takacağım hangi seneryo daha iyi olur?
Resimlerdeki gibi

Dosya Ekleri

• u2zz40rre9c51.jpg
    u2zz40rre9c51.jpg
    121,8 KB · Görüntüleme: 116
  • sjdqvd8g0et41.jpg
    sjdqvd8g0et41.jpg
    185,6 KB · Görüntüleme: 117
1- Ön tarafta 2 adet fan koyulma sebebi 140 MM olduğu için olabilir siz isterseniz uyum sağlayacak bir fan 140 MM fan eklerseniz.

2- Üst tarafa 280 ve 360 MM desteği zaten var ön tarafa takmak mantıklı değil.

Fan ve soğutma ne önerirsiniz derseniz:

1- ön tarafta 2 adet fan koyulma sebebi 140 mm olduğu için olabilir siz isterseniz uyum sağlayacak bir fan 140 mm fan eklerseniz.

2- üst tarafa 280 ve 360 mm desteği zaten var ön tarafa takmak mantıklı değil.

Fan ve soğutma ne önerirsiniz derseniz:

Şöyle düşündüm kasayı yanıma alacağım önünde fan olmasına gerek yok egzoz fanını öne taksam arkaya Corsair ML140 taksam üstede sıvı soğutmayı taksam çuk oturur gibi geldi.

Aslında dediğiniz doğru ama bu şekilde egzoz fan almaya gerek yok zaten radyatör egzoz görevi görecek.

Bir de kasa ile ilgili bilginiz var mı? Hava akışı vs nasıldır H500P mesh ile kıyasladım ama P600S alacağım gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı