Phanteks P500A vs. P600S

Yok önemli değil hocam, TD500 hava akışı olarak iyi diyorlar. Kendim tercih edecek olsam Phanteks'te ısrarcı olurdum, beklerdim. Ama bu kişisel bir tercih çünkü Cooler Master'dan biraz soğudum H500P yi gördükten sonra. Düz P500A inventus'ta var bu arada.
20 gündür bekliyorum hocam P500A DRGB piyasada hiç yok ne zaman gelir açıkçası bir fikrim yok. Benimde Phanteks hoşuma gidiyor. Düz P500A almak biraz saçma geliyor bana çünkü 2 adet 120mm fan çıkıyor. DRGB modeli ise 3 adet 140mm fan ile geliyor. TD500 Mesh biraz araştırdım hocam soğutma olarak iyi deniliyor ve e ATX kartlarada destek veriyor. Tabi kullanıcıya göre değişir olup olmaması ama olması daha iyi kullanıcı açısından tek eksi vereceğim bir noktası varsa oda öne 3 adet 140mm fan ve dikey ekran kartı desteğinin olmaması onlarda olsa tadından yenmezmiş. Şuan itopyada 925 tl bir fiyatı var hocam 4 adet fan ile geliyor kontrolcü filan olmasıda mantıklı geliyor ama pek bilemedim. Kasada çok fazla plastik aksam kullanmış olmalarından korkuyorum. Hocam siz olsanız napardınız ? TD 500 Mesh hakkında ne düşünüyorsunuz ?

İtopya'dan çok aşırı bir indirim yakalamadıkça almanızı tavsiye etmem. Parayı aldıkları anda umurlarında olmuyor müşteriye iyi hizmet verelim gibi şeyler. Şuan lazım olsaydı mecburen TD500 alırdım ama benim aklıma Phanteks çok yattı. Bence TD500 ün muadili P400A. P500A bundan çok daha kaliteli bir kasa.

Şöyle bir şey de var dikey ekran kartı desteği genelde bu tip budget kasalarda 2 slot oluyor. 2 slotluk ekran kartı kalmadı gibi bir şey artık eğer iyi bir şey alacaksanız. Yani dikey ekran kartı desteği var diye karar vermeyin en az 3 slot olmadıkça. Bende Msi 5700 XT Gaming X var artık eski moda kaldı ama bunun bile kalınlığı çok fazla.

Diğer yandan şuan kullandığım kasa Corsair. Cooler Master'a bir şans verdim ama gerçekten hayal kırıklığıydı. Bir de Phanteks kullanayım diyorum aynı markadan gitmemek adına 😁

İtopya'dan çok aşırı bir indirim yakalamadıkça almanızı tavsiye etmem. Parayı aldıkları anda umurlarında olmuyor müşteriye iyi hizmet verelim gibi şeyler. Şuan lazım olsaydı mecburen TD500 alırdım ama benim aklıma Phanteks çok yattı. Bence TD500 ün muadili P400A. P500A bundan çok daha kaliteli bir kasa.

Şöyle bir şey de var dikey ekran kartı desteği genelde bu tip budget kasalarda 2 slot oluyor. 2 slotluk ekran kartı kalmadı gibi bir şey artık eğer iyi bir şey alacaksanız. Yani dikey ekran kartı desteği var diye karar vermeyin en az 3 slot olmadıkça. Bende Msi 5700 XT Gaming X var artık eski moda kaldı ama bunun bile kalınlığı çok fazla.

Diğer yandan şuan kullandığım kasa Corsair. Cooler Master'a bir şans verdim ama gerçekten hayal kırıklığıydı. Bir de Phanteks kullanayım diyorum aynı markadan gitmemek adına 😁
Valla hocam bende itopyayı hiç sevmiyorum ama gönlümden phanteks p500a drgb geçiyor ama yok piyasada her yeri taradım. Özellikle plastik hiçbir akşam olmaması çok güzel Cooler Master eskisi gibi sağlam çelik kasalar üretmiyor plastik kapaklar aksamlar çok geliyor. Aslında acelem yok ama çok sıkıldım sadece ne zaman stoklarda girer hiç bilmiyorum koronadan dolayi ne zaman gelir mi hiç bilmiyorum. 😔

Merhabalar P600S modelinden neden vazgeçtiniz? P500A'nın temizlenmesi daha zor diyorlar toz filitresi olmadığından. QL 120mm alıp P500A ile kullanmak vardı kafamda fakat P600S ilgimi çekti. Ön kapağın açılabilmesi P500A'ya göre az olsa da mesh panel bulunması ve toz filtresi bulunması fakat 600TL farka değer mi?

Gönül rahatlığıyla herkese Phanteks P500A yı öneririm, 3 haftadır kullanıyorum. Cooler Master H500 ARGB, Cougar Panzer Max G, TUFGT501, XPG Battlecruiser ARGB vs. gibi kasalar yanında faso-fiso kalır. Kasa Corsair kasalarından daha sağlam bir yapıya sahip. Ben böyle mükemmel bir hava akışı olan kasa daha görmedim. En iyi hava akışı olan 2 kasa mevcut biri Phanteks P500A, bir diğeri ise Lian Li Lancool II Mesh... Arkadaşımda Lian Li Lancool II Mesh vardı, onu da inceleme fırsatım oldu sonrasında P500A aldım. Öncelikle Lian Li Lancool II Mesh almadığım için endişelerim vardı ama performans olarak P500A nın daha iyi olduğunu görünce çok rahatladım. Kasa fanlarını son gücüne alırsanız çok sesli evet, sesli olmasının sebebi ise ön tarafta 3 adet 84.5 CFM gücünde 140mm lik fan olması. Ancak ben fanları Asus Al Suite üzerinden otomatik moda aldım ve normal kullanımda seslerini bile duymuyorum, argb ler olmasa çalışıp çalışmadığını bile anlayamazsınız, hatta bilgisayar boştayken fanlar neredeyse dönmüyor bile.

Önde 420mm, üstte 360mm fan desteği mevcut (Lian Li Lancool II Mesh ön taraf 360mm, üst taraf 240mm desteğe sahip). Ben şuanda 240lık radyatörlü sıvı soğutma kullandığım için üst tarafa montajladım. Yakında Arctic Liquid Freezer II - 420mm lik sıvı soğutmayı alıp ön tarafa takacağım. Kasanın kendi fanları push, radyatörün kendi fanları pull yapacak. Bu yönüyle de çok avantajlı...

Geri
Yukarı