Philip Morris sigara grubuna 5 TL zam geldi

Makaleler
2
Yer
Ankara
5TL zam gelmiş. İçmiyordum fakat abilerim ve babam içtiği için bu zam beni de etkiliyor.

F5KA3zgWUAAraL1.jpg

Kaynaklar:

İyi ki sigara ve alkole zam gelmiş diyecekler varsa şunu hatırlatmak istiyorum: Sigara ve alkol kullanan kişilere bağımlı gözüyle bakıyorsunuz fakat bu ürünlerden alınan vergiyle birçok memurun ve imamın maaşı ödeniyordur. Sadece hatırlatmak istedim. Geçmiş yıllarda sigara ve alkolden elde edilen ÖTV gelirine bakabilirsiniz, yeterince açıklayıcı olur :) Yorumunuzu da ona göre yapın. Alkole zam gelmedi de muhtemelen yakın zamanda ona da gelecektir. Genelde ikisini bir aldıkları için ikisini tek cümlede kullandım. Alkole henüz zam gelmedi, onu söyleyeyim. Yanlış bilgi vermiş olmayalım.

Edit: Alkole de zam gelecekmiş, şaşırmadım.

Son düzenleme:
5TL zam gelmiş. İçmiyordum fakat abilerim ve babam içtiği için bu zam beni de etkiliyor.

Eki Görüntüle 1930959

Kaynaklar:
Tüm ısrarlarıma rağmen benden gizlice sigara içmeye devam eden canım babam için sevindim açıkçası. O bunları görmeyecek ama onun yüzünden annem de içmeye başladı çok üzülüyorum.

İyi ki sigara ve alkole zam gelmiş diyecekler varsa şunu hatırlatmak istiyorum: Sigara ve alkol kullanan kişilere bağımlı gözüyle bakıyorsunuz fakat bu ürünlerden alınan vergiyle birçok memurun ve imamın maaşı ödeniyordur. Sadece hatırlatmak istedim. Geçmiş yıllarda sigara ve alkolden elde edilen ÖTV gelirine bakabilirsiniz, yeterince açıklayıcı olur :) Yorumunuzu da ona göre yapın.
Daha helal yoldan kazanabilirler o maaşları.

@GTX 1080 evet, biraz karışık olduğu için ondan sormuştum :D Alkol ve sigara vergileri her ülke için önemlidir. Geçtiğimiz zamanlarda Japonya alkol tüketimini arttırmak için yarışma düzenlemişti, gerisini siz düşünün. Alkol ve sigaradan elde edilen vergi çok fazla, devletlerin topladıkları vergide büyük pay yer edindiğini söyleyebiliriz.

@GTX 1080 evet, biraz karışık olduğu için ondan sormuştum :D Alkol ve sigara vergileri her ülke için önemlidir. Geçtiğimiz zamanlarda Japonya alkol tüketimini arttırmak için yarışma düzenlemişti, gerisini siz düşünün. Alkol ve sigaradan elde edilen vergi çok fazla, devletlerin topladıkları vergide büyük pay yer edindiğini söyleyebiliriz.

Öyle olsa bile vergisi alınan kişinin sağlığı söz konusu aslında bunu belirtmek istemiştim biraz değişik olmuş. Sigaradan alkolden her şeyden nefret ediyorum.

Tütün ve tütün ürünlerinden nefret ederim, bu yaşıma kadar ne sigara ne de dumanlı hiçbir şey tüketmedim fakat bu zamların bu kadar sık gelmesini ağır bir hater olmama rağmen kabul edemiyorum bir ürünün vergisi kendi fiyatından yüksek oluyordu buna arabalarda alışmıştık fakat tütün ürününde bu kadar olması gerçekten artık dalga geçilme seviyesi. Nasıl olsa her türlü içiyorlar diyerek marka zam yapıyor, marka zam yapınca yarışçı hükümetimiz nasıl ürün benim gelirimden fazla olur diyerek markayla yarışıyor ve vergiyi arttırıyor, F1 yarışları bu kadar mücadeleci değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı