Sigara Zammı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vergiler her yerde var. Fakat haklısınız ülkemizde aşırı derecede vergi var bu konuda size katılıyorum. İyi geceler.

O konuda ben de sana hak vereyim ama dünya standartlari diye birsey var sigaranin %50'sinden fazlasi vergi, ve bu hemen hemen her ülkede aynidir.
Türkiyede EFES PILSEN ne kadar oldu acaba bilgin var mi?

O konuda ben de sana hak vereyim ama dünya standartlari diye birsey var sigaranin %50'sinden fazlasi vergi, ve bu hemen hemen her ülkede aynidir.
Türkiyede EFES PILSEN ne kadar oldu acaba bilgin var mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (49).png
    Ekran Görüntüsü (49).png
    6,3 KB · Görüntüleme: 163
Tütüne geçtim 3 ay önce çikolota aromalı olanda da biraz karıştırdım. 1 kilosuna 50 TL verdim hala yarısı duruyor hala. Alıyorum tütünü, arap çarşafını, açıyorum dizimi yaprak sarması gibi sarıyorum. Birde tabaka aldım 10 TL'ye 20 tane alıyor içine ona diziyorum, rahat rahat kullanıyorum. Artık kulak arkamı kurtardım diyebilirim.

@Neşeli Enginar Valla abi baya iyiymiş bizim burada en ucuzu 7 TL'ydi en son.

Burak Türkiye'de gördügüm kadariyla enfiye kullanimi cok ama cok düsük. Sana zahmet bir daha enfiye görürsen nereden alacagimi, markasini, fotograflarini vs. cekersen cok sevinirim.
Emrin olur abi tabii ama bulabileceğimi sanmıyorum çünkü bende bir ara bakındım tütünsüz olanı aktarlarda falan vardı ama tütünlü olanı Diyarbakır civarında yaygın. Hem kullanım açısından biraz sakat bir görüntü oluşturduğundan kimse doğru düzgün getirmiyor. Instagramda enfiyeturkiye adında bir sayfada satıyorlardı en son.

Sayfanın Linki: Enfiye Türkiye (@enfiyeturkiye) • Instagram photos and videos

Kullanim acisindan bir önyargi oldugu dogru, ben senelerdir kullaniyorum tütünlü yani nikotinli olani. Burada mentollü'sü, cilek'lisi, portakalli'si hemen hemen tüm aromalardan yaptiklari harika enfiyeler mevcut, ama o Diyarbakir ve Maras burun otlarini cok övüyorlar. Bir denemek isterdim.

Ama özellikle internetten bulmak imkansiz gibi birsey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

04:12 ile 06:05 arasi nasil yapildigini görebilirsin bu arada... :)

Sevgiler :)

Zam haberi doğru değil. Ayrıntılı bilgiyi buradan okuyabilirsiniz,

Sosyal medyada paylaşılan bir görsel ile sigaraya zam geldiği belirtildi ve görselde artan sigara fiyatları yer aldı.

[Recep Baltaş'ın ilk mesajda paylaştığı görsel]

Ancak sigaraya zam yapıldığı iddiaları doğru değil.
19 Haziran’da Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararında Temmuz-Aralık döneminde yapılması beklenen vergi zammının uygulanmayacağı belirtildi.

Dosya Ekleri

• bakanlik-zam-aciklama.png
    bakanlik-zam-aciklama.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 90
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı