Philip Morris sigara grubuna 5 TL zam geldi

@GTX 1080 sağlığa her ne kadar zararlı olsa da yapacak bir şey yok. Devlet, sigara ve alkolü bıraktırmaya teşvik ettirmelidir. Bu arada üstte alkol zammından bahsetmiştim. Ona da sanırım zam gelecek, ikisini bir cümlede bu yüzden kullanmıştım. Haberden haberim yoktu, biraz bakındım ve onun da haberini görmüş oldum. Sigaraya zam geldikten sonra genellikle alkollü içeceklere de zam geliyor.

Tütün ve tütün ürünlerinden nefret ederim, bu yaşıma kadar ne sigara ne de dumanlı hiçbir şey tüketmedim fakat bu zamların bu kadar sık gelmesini ağır bir hater olmama rağmen kabul edemiyorum bir ürünün vergisi kendi fiyatından yüksek oluyordu buna arabalarda alışmıştık fakat tütün ürününde bu kadar olması gerçekten artık dalga geçilme seviyesi. Nasıl olsa her türlü içiyorlar diyerek marka zam yapıyor, marka zam yapınca yarışçı hükümetimiz nasıl ürün benim gelirimden fazla olur diyerek markayla yarışıyor ve vergiyi arttırıyor, F1 yarışları bu kadar mücadeleci değil.
Babam yurt dışından toplu olarak 150 euro mu ne verip paket paket sigara almıştı. Giden para benim küçükken yaptığım para araklama miktarından daha fazla en azından yararlı yere gitti oyun almıştım 🤣

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

%52 böyle olmasını istedi durmak yok yola devam. 👍👍👍

Halkının sağlığını düşünen hükumet yetkililerinin yine de millete yaranamayacağı olaydır. Nankör hainlere rağmen devletimiz sigara ve alkol ile mücadelesine ÖTV zammı yaparak devam edecektir. Lakin devletimiz halkın sağlığı için gece gündüz çalışırken birileri çıkıp bu eylemleri kötülediği, karaladığı için ne yazık ki devletimizin bu çabaları sonuçsuz kalmaktadır.
: D

Hayatım boyunca sigaradan nefret eden biri olarak bile zam gelmesini doğru bulmuyorum. Bugün sigaraya gelen zam yarın ekmeğine gelir suyada gelir. Zamlara sessiz kalınmamalı.

Sigara sagliga zararli eyvallah. Sigara cevredeki insanlarada rahatsizlik veriyor dogru. Ama icene saygi duymak lazim. Sigaranin ustune o igrenc resimleri koymak ustune tum vergiyi sigara icenlerden cikaracagiz demek bu ne ya. Resmen dusuncesizlik.

Yeni konular

Geri
Yukarı