Philips 24v8a monitörde ölü piksel çıktı

Kleith

Hectopat
Monitörü ilk aldığımda olmayan bu sorun şimdi oldu. 1 adet var. Bu durum ne kadar yayılır? R7 250 ekran kartlı çöp bilgisayarımı yeni değiştirdim şimdi monitörü yollamak içimden gelmiyor. Ne yapmalıyım? Philips garanti süreciyle uğraşmış olan var mı işi ne kadar sürede hallederler? Şimdi yollamasam 4 5 ay sonra artarsa yollasam sorun olur mu?

Ölü piksel mi yoksa sıkışmış piksel mi?
Siyah üzerinde mavi - yeşil - kırmızı renkler genelde sıkışmış pikseldir ve kendi kendine düzelme ihtimali az da olsa var. Eğer göze çok batmıyorsa uğraşma, 2-3 taneden fazla oluştuğunda servise yollarsın.

Ölü piksel mi yoksa sıkışmış piksel mi?
Siyah üzerinde mavi - yeşil - kırmızı renkler genelde sıkışmış pikseldir ve kendi kendine düzelme ihtimali az da olsa var. Eğer göze çok batmıyorsa uğraşma, 2-3 taneden fazla oluştuğunda servise yollarsın.
Test yaptığımda siyah ekran üzerinde mavi, beyaz ekranda kırmızı, yeşil ekranda siyah görünüyor. Mavi ve kırmızı ekranda görünmüyor sanki yokmuş gibi.

Test yaptığımda siyah ekran üzerinde mavi, beyaz ekranda kırmızı, yeşil ekranda siyah görünüyor. Mavi ve kırmızı ekranda görünmüyor sanki yokmuş gibi.
Stuck pixel dedikleri olay o zaman. Yani piksel tamamen ölü değil, elektrik geliyor ancak bazı renkleri takılı kalmış. Ekranın ortasında falan değilse göz ardı edilebilir, çok rahatsız ediyor ve eğer satın aldıktan sonra 14 gün geçmedi ise cayma hakkını da kullanabilirsin.

Stuck pixel dedikleri olay o zaman. Yani piksel tamamen ölü değil, elektrik geliyor ancak bazı renkleri takılı kalmış. Ekranın ortasında falan değilse göz ardı edilebilir, çok rahatsız ediyor ve eğer satın aldıktan sonra 14 gün geçmedi ise cayma hakkını da kullanabilirsin.
Rahatsız ediyor diyemem monitöre gelen tükürüğü silerken gözüme çarptı.

Rahatsız ediyor diyemem monitöre gelen tükürüğü silerken gözüme çarptı.
Rahatsız etmiyorsa kullan hocam. İade süreci vs cidden uğraştırıcı bir süreç. Çok büyük problem olmadıkça iade taraftarı değilim, ardarda çeşitli kusur saydığım problemler yüzünden 5 monitör iade etmiş biri olarak söylüyorum.

Hocam bende AOC G2260VWQ6 modeli var onda da vardı ölü piksel 1 adet aldığımda vardı uğraşmadım geçen gün baktım gitmiş eğer çok rahatsız etmiyorsa bekleyin belki sizinki de gider.

Geri
Yukarı