Philips 49PUS7502 vs Samsung TV

Berhan Kanbur

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar.

Son aylarda 4K TV arayışı içindeyim.

Normalde Samsung almak istiyordum ama, Samsung’un 100Hz tv’leri pahalı olduğu için başka markalara yöneldim.

Aklımda LG 49SJ800V vardı, ama çok olumsuz yorum aldım gerek RGBW panel olsun, gerek ışık sızması olsun, garanti vs vs. Vazgeçtim.

Şimdi de Philips TV’lere yöneldim. Aklımda 49PUS7502 var.

Sizce nasıl bir TV’dir ?
Android TV olmasının herhangi bir dezavantajı var mı? Videolarda izledim arayüzü hoşuma gitti şahsen.
Panel kalitesi nasıldır?

Sizce 50Hz olmasına rağmen Samsung UE49MU7000 mi alayım, bunu mu?

Bütçem 3500TL civarı.

TV’yi ailem daha çok ulusal kanallar izlemek için kullanacak, ben bilgisayarımı bağlayıp oyun oynayıp, YouTube’dan video arada bir de film falan izleyeceğim.

Beklentilerim şunlar;
  • Panel kalitesi iyi olsun
  • Siyahlarda iyi olsun
  • Renkler kesin ve canlı olsun
  • Özellikle ve özellikle Vestel, Arçekik TV’lerdeki gibi PC bağlayınca Windows masaüstünde simgeler çamur gibi olmasın(!) (Neyden kaynaklandığını anlamış değilim ama laptop’u Samsung TV’ye bağlayınca simgeler vs. mis gibi, Vestel,Arçelik’te karelenme ve çamurlanma oluyor).

49PUS7502 Samsung MU8000 serisine eş değerdir. 7000 rakip olamaz. 7502 modelinde P5 özel görüntü güzelleştirme motoru bulunur. Kesinlikle 7500 almalısın. Android konusunda da sorun çıkmaz.

49PUS7502 Samsung MU8000 serisine eş değerdir. 7000 rakip olamaz. 7502 modelinde P5 özel görüntü güzelleştirme motoru bulunur. Kesinlikle 7500 almalısın. Android konusunda da sorun çıkmaz.
O zaman fiyatı sebebiyle 7502’yi alıyorum. Çünkü zaten normalde aklımda 49MU8000 vardı şuan 4200TL oldu.

Peki bu TV’de UHD Upscaling özelliği var mı?

1 ay önce Samsung 55MU7400 serisini aldım. Açılması 1 saniye bile sürmüyor. Philips modellerine baktığımda android olduğundan açılma süreleri aynı bir tablet, telefon gibi uzun sürüyor. Smart tv özelliği yavaş. Samsung bu modelde IPS panel kullanmış ve hangi açıdan bakarsak bak, görüntüde bozulma olmuyor. Dahili smart uygulamaları gerçekten hızlı. Tarayıcıdan sorunsuz film izliyorum. 50 HZ olmasına rağmen herhangi bir banding sorunuyla karşılaşmadım.

1 ay önce Samsung 55MU7400 serisini aldım. Açılması 1 saniye bile sürmüyor. Philips modellerine baktığımda android olduğundan açılma süreleri aynı bir tablet, telefon gibi uzun sürüyor. Smart tv özelliği yavaş. Samsung bu modelde IPS panel kullanmış ve hangi açıdan bakarsak bak, görüntüde bozulma olmuyor. Dahili smart uygulamaları gerçekten hızlı. Tarayıcıdan sorunsuz film izliyorum. 50 HZ olmasına rağmen herhangi bir banding sorunuyla karşılaşmadım.
Kafam gerçekten çok karıştı :) .

Galiba Samsung alıp arkama bakmadan yoluma devam edeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı