Philips HTS3540 model sinema sistemi TV'de çalışmıyor

Keskorian

Kilopat
Daha fazla  
Philips HTS3540 model bir sinema sistemi geçti elime. Ancak iki farklı LG marka TV için de çalıştırmayı başaramadım. HDMI Arc girişini kullanarak çalışacağını düşünmüştüm ancak olmadı. Sarı, kırmızı, beyaz renkteki adını bilmediğim kabloyu da buldum, kullanma kılavuzunda tarif edildiği gibi bağladım ancak TV'den ses almıyor bir türlü. DVD oynatıcısından, USB'den veya FM radyodan medya oynatırken ses geliyor ancak TV'den aktarmayı bir türlü başaramadım. Bunun bir çözümü, atladığım nokta falan var mı acaba?

Kılavuzuna baktım tv den ses almak için kumandanın sol üst köşesinde galiba audio source yazan yere arkaya arkaya basın ses kaynağını seçin diyor muhtemel orda tv çıkıyor HDMİ ile bağlayıp denermisiniz

Maalesef çalışmıyor. Source kısmında AUX, DVD FM ve USB şeklinde seçenekler var. Bunlardan AUX seçeneğini seçip, televizyondan da ses kaynağını optik, HDMI Arc seçeneği seçiliyken çalışması lazım ancak yine de ses gelmiyor.

Aux o kırmızı beyaz kablolar onlardan denediniz mi en birde aklıma scart dönüştürücü ile denemeniz

Böyle bir ürün var cihazın scart girişine takılıyor sonra beyaz ve kırmızı kablo ilgili yerlere takılıp ses kaynağı aux seçiliyor aklıma gelen bu

HDMİ takılıyken direk sesi vermesi lazım aux için dediğim dönüştürücü ile bir deneme şansınız olursa ucuz bir şey

Son düzenleme:
AUX o kırmızı beyaz kablolar onlardan denediniz mi en bir de aklıma SCART dönüştürücü ile denemeniz.

Böyle bir ürün var cihazın SCART girişine takılıyor sonra beyaz ve kırmızı kablo ilgili yerlere takılıp ses kaynağı AUX seçiliyor aklıma gelen bu.

HDMI takılıyken direk sesi vermesi lazım AUX için dediğim dönüştürücü ile bir deneme şansınız olursa ucuz bir şey.

Bu girişler zaten var ama SCART girişini daha önce denemedim. Hem SCART hem de gönderdiğiniz dönüştürücüyle beraber denenebilir. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı