Phoenix miner "%" işareti neyi temsil ediyor?

mertlev

Hectopat
Buradaki yüzde işareti neyi temsil ediyor sürekli bu değer ne artıyor ne azalıyor ne yaptıysam Watt'ı da düşüremedim GPU1 hep %38 %39 görünüyor nedir bu?

Dosya Ekleri

• IMG_20210506_152050.jpg
    IMG_20210506_152050.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 76
38% GPU kullanımınız mevcut. Ayrıca watt değerini yük atlındayken 2060'ta 100, 2060 Super'de 125'in altına indiremezsiniz. Aksi halde kartta performans düşüşü olacağı için Nvidia tarafından sürücüler aracılığı ile engelleniyor.
Hocam bu değerde olması normal mi peki daha yüksek falan olduğunu görüyorum bir takım benzer kart kullanan videolarda çünkü?
Tamamen kullandığınız miner ve algoritmaya bağlı olarak kullanım değişir. Yükselmesi veya azalması durumunda bir artı veya eksi sağlamaz. Önemli olan hashrate. Hash rate yüksek olduğu müddetçe kazancınızda yüksek olacaktır.

Not: Minerlar ve algoritmalar kazım gücünüzü değiştirir. Dolayısıyla en uygun miner'ı bulmaya çalışın.

38% GPU kullanımınız mevcut. Ayrıca Watt değerini yük atlındayken 2060'ta 100, 2060 Super'de 125'in altına indiremezsiniz. Aksi halde kartta performans düşüşü olacağı için NVIDIA tarafından sürücüler aracılığı ile engelleniyor.

Tamamen kullandığınız miner ve algoritmaya bağlı olarak kullanım değişir. Yükselmesi veya azalması durumunda bir artı veya eksi sağlamaz. Önemli olan hashrate. Hash Rate yüksek olduğu müddetçe kazancınızda yüksek olacaktır.

Not: Minerlar ve algoritmalar kazım gücünüzü değiştirir. Dolayısıyla en uygun Miner'ı bulmaya çalışın.

Hocam tam olarak aradığım cevabı vermişsiniz çok teşekkürler lakin şu video da arkadaş 2060 kart ile 85W kullanabiliyor bende aynı değerleri girdim lakin düz 100 o arkadaş nasıl 85W kullanabiliyor ki hocam?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam tam olarak aradığım cevabı vermişsiniz çok teşekkürler lakin şu video da arkadaş 2060 kart ile 85W kullanabiliyor bende aynı değerleri girdim lakin düz 100 o arkadaş nasıl 85W kullanabiliyor ki hocam?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tavsiye etmediğim bir durum olsa da anlatayım.

Ekran kartınızın underclock ve overclock ayarlarını yaparken çekirdek hızına eğer -502 (en düşük değer) verirseniz ve memory clock (bellek hızına) stabilitenin desteklediği en yüksek değeri verirseniz çekirdeğe yük binmediği müddetçe çekirdeği uykuda bırakacak dolayısıyla kullanım düşecektir. Ancak bunun yaratabileceği sorunlar; ekran kartına ihtiyaç duyan kullanımlarda mining performansının ciddi oranda düşmesi, +800 ve üzeri memory overclocklarında ekran kartında anlık çökmeler (görüntü gidip gelmesi), vramin gereksiz ısınması (bunu 2060 kartlarda göremeyebilirsiniz, afterburner gibi programlar çekirdek sıcaklığını gösterir, vramin çok ısınması gelecekte daha hızlı performans kaybına sebep olur).

Bu yüzden normal kullanımda 2060 Super ve 2060 için +100 core, +600 memory tavsiye ediyorum. Ekran kartına ihtiyaç duyan diğer işlemlerde ve miningde performans kaybı yaşamazsınız.

Tavsiye etmediğim bir durum olsa da anlatayım.

Ekran kartınızın underclock ve overclock ayarlarını yaparken çekirdek hızına eğer -502 (en düşük değer) verirseniz ve Memory clock (bellek hızına) stabilitenin desteklediği en yüksek değeri verirseniz çekirdeğe yük binmediği müddetçe çekirdeği uykuda bırakacak dolayısıyla kullanım düşecektir. Ancak bunun yaratabileceği sorunlar; ekran kartına ihtiyaç duyan kullanımlarda mining performansının ciddi oranda düşmesi, +800 ve üzeri Memory overclocklarında ekran kartında anlık çökmeler (görüntü gidip gelmesi), VRAM'in gereksiz ısınması (bunu 2060 kartlarda göremeyebilirsiniz, Afterburner gibi programlar çekirdek sıcaklığını gösterir, VRAM'in çok ısınması gelecekte daha hızlı performans kaybına sebep olur).

Bu yüzden normal kullanımda 2060 Super ve 2060 için +100 Core, +600 Memory tavsiye ediyorum. Ekran kartına ihtiyaç duyan diğer işlemlerde ve miningde performans kaybı yaşamazsınız.

Anladım hocam ben şu an bu şekil kullanıyorum +853, 32 msh/s sabitlensin diye verdim, çok denedim 950'yi geçince miner error veriyor ekran anlık çöküyordu zaten. Core clockuda sizin dediğiniz gibi +100 yapınca Watt 140wlara çıkıyordu o yüzden düşürdüm,
Bu ayarlarda kullanmamın sakıncası yoktur değil mi hocam teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (319).png
    Ekran Görüntüsü (319).png
    130,3 KB · Görüntüleme: 51

Yeni konular

Geri
Yukarı