Phoenix Miner kullananlar dikkat!

Kısaca anlatabilecek var mı? Sadece 10 dakikalığına kullanmıştım. Kullandıktan sonra bayağı da işlem yaptım bilgisayarımda. Şuan yüklü değil.

PhoenixMiner 5.5c - AMD+NVIDIA GPU Miner [2021] linki burada işte, sorunun ne olduğunu anlamadım. Kullanan binlerce kişi var, bir sorun olacağını sanmam.
Kısaca anlatabilecek var mı? Sadece 10 dakikalığına kullanmıştım. Kullandıktan sonra bayağı da işlem yaptım bilgisayarımda. Şuan yüklü değil.
Dijital imzalı olmamasından ötürü taklit edilebilir. Bu yüzden sahte programlarla bilgisayara çeşitli virüsler bulaştırılabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda kullandığınız tüm hesapların şifrelerini değiştirin ve hassas bilgilerinizi kaldırın diyor.

phoenix miner ın indirme linki değiştirilmiş, insan lar bilmeden başka-değiştirilmiş bir miner programı indiriyorlarmış.
Programların değiştirilemeyen bir imzası-parmak izi vardır bu değeri kontrol etmişler ve doğru olmadığını - ....... bahsediyolar.
Bu durumlarda genel tavsiye edilen gerekirse sistemi yeniden kurmak, şifrelerinizi değiştirmek ve ek güvenlik ayarlarını açmak.
2fa yı açmak vs...

Google translate kullanarak tamamını okuyabilirsiniz. Ben bu kadarını anlatabiliyorum kısaca.

Sorun şunun yüzünden ortaya çıkmış: Birileri sahte Phoenix Miner indirme linkleri oluşturarak bazı kişilerin bilgisayarlarına ve kripto paralarına erişerek onları çalmış. Eğer güvenli bir yerden indirip kullanıyorsanız sorun yok. Reddit'teki tartışmalarda çoğu kişi bundan bahsetmiş.

PhoenixMiner 5.5c - AMD+NVIDIA GPU Miner [2021] linki burada işte, sorunun ne olduğunu anlamadım. Kullanan binlerce kişi var, bir sorun olacağını sanmam.

Dijital imzalı olmamasından ötürü taklit edilebilir. Bu yüzden sahte programlarla bilgisayara çeşitli virüsler bulaştırılabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda kullandığınız tüm hesapların şifrelerini değiştirin ve hassas bilgilerinizi kaldırın diyor.
Hocam ben nereden indirdiğimi hatırlayamıyorum ya GitHub'dan ya da orijinal sitesinden indirmiştim. Şifresi vardı dosyanın şifre "phoenix" idi. Şimdi geçmişten baktığım kadarıyla önce GitHub linkine daha sonra phoenixminer.org sitesie girmişim.
phoenix.png

Yanlış yerden mi indirdim acaba? Kaspersky dosyayı not-a-virus/BitMiner olarak algılamış. Dosya ismi "PhoenixMiner_5.5c_Windows_AMD_NVIDIA (Password-phoenix)" imiş. İstisnalara almışım.

İndirdiğiniz miner programlarının hash değerlerini kontrol ederek orjinalliğine bakabilirsiniz.
Hash değeri öğrenme diye google da aratarak nasıl yapılacağına bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı