Phoenix OS Açılmama Sorunu

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
İnternette bahsedildiği gibi kurulum yaptım, fotoğraftaki duruma geliyor ama sürekli bu kısa çizgi çıkıyor, devam etmiyor. Yaklaşık 1 saat kadar beklettim ama değişen bir şey olmadı. BIOS'tan security disable yaptım, Windows başlarken zaten normal Windows mu yoksa Phonix OS mi diye seçim geliyor. Ondan sonra fotodaki durum oluyor. Nerede hata yapıyorum acaba?

dsc_0026-jpg.391697

İnternette bahsedildiği gibi kurulum yaptım, fotoğraftaki duruma geliyor ama sürekli bu kısa çizgi çıkıyor, devam etmiyor. Yaklaşık 1 saat kadar beklettim ama değişen bir şey olmadı. BIOS'tan security disable yaptım, Windows başlarken zaten normal Windows mu yoksa Phonix OS mi diye seçim geliyor. Ondan sonra fotodaki durum oluyor. Nerede hata yapıyorum acaba?

dsc_0026-jpg.391697
Biliyorum biraz karışık ama sırasıyla yaparsan sorun çıkmaz.
1.İlk önce "PhoenixOSInstaller_v3.0.2.451_x86_x64.exe" ile C sürücüsüne normal kurulum yapalım.
2.Kurulum sonunda "OK" diyerek kurulumu sonlandıralım.
3.C diskine yüklenen Phoenix OS klasörünü başka bir yere kopyalayalım.
4.Tekrar "PhoenixOSInstaller_v3.0.2.451_x86_x64.exe" dosyasını çalıştıralım. C diskine yüklenen Phoenix Os sistemini Uninstall yapalım.
5.Bilgisayarı yeniden başlatalım. Başlangıç onarma açılacak ve tamamlanacak. Bilgisayar normal şekilde başlayacak.
6.Başka yere kopyaladığın Phoenix OS klasörünü C diskine kopyalayalım.
7.EasyBCD programını çalıştırıp, sırasıyla;
Add New Entry
NeoGrub
Install
Configure 'ye tıklayınca açılan text sayfasındaki yazıları silip ve altta verdiğim yazıları text dosyasına kopyalayıp yapıştıralım. "default ile boot a kadar olan kısım"
default 0
timeout 1

title PhoenixOS
root (hd0,1)
find --set-root ls /PhoenixOS/system.img
kernel /PhoenixOS/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86_64 SRC=/PhoenixOS DATA=/PhoenixOS vga=788
initrd /PhoenixOS/initrd.img
boot
Not: root (hd0,1); BOOTICEx86 ile harddisk ve partition numarasını öğrenin. Bunun için;
BOOTICEx86.exe uygulamasını çalıştırın. Destination disk kısmından Phoenix OS nin olduğu diskin numarasını görün HD0, HD1 gibi
Daha sonra altta Parts Manage ye tıklayın. Phoenix OS diskin hangi bölümündeyse No. bölümüne bakın ve root satırındaki HD0,1 kısmını ona göre değiştirin.
8.Text dosyamızı kaydetip kapatalım.
9.Edit Boot Menu açalım. "NeoGrub Bootloader" yazan yeri Rename ile değiştirip Phoenix OS yapalım. Save Settings diyerek kaydedelim.
10.Bilgisayarı yeniden başlatalım. Önyüklemede Windows ve Phoenix OS arasında seçim yapmamızı isteyecek. Phoenix OS seçelim.
Yükleme işlemi başlayacak tamamlanınca phoenix os kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bios Uefi modundaysa olmaz çünkü sistem 32 bit.

Son düzenleme:
Hocam bunu yapmaya çalışırken, normal windowsu çöker
Biliyorum biraz karışık ama sırasıyla yaparsan sorun çıkmaz.
1.İlk önce "PhoenixOSInstaller_v3.0.2.451_x86_x64.exe" ile C sürücüsüne normal kurulum yapalım.
2.Kurulum sonunda "OK" diyerek kurulumu sonlandıralım.
3.C diskine yüklenen Phoenix OS klasörünü başka bir yere kopyalayalım.
4.Tekrar "PhoenixOSInstaller_v3.0.2.451_x86_x64.exe" dosyasını çalıştıralım. C diskine yüklenen Phoenix Os sistemini Uninstall yapalım.
5.Bilgisayarı yeniden başlatalım. Başlangıç onarma açılacak ve tamamlanacak. Bilgisayar normal şekilde başlayacak.
6.Başka yere kopyaladığın Phoenix OS klasörünü C diskine kopyalayalım.
7.EasyBCD programını çalıştırıp, sırasıyla;
Add New Entry
NeoGrub
Install
Configure 'ye tıklayınca açılan text sayfasındaki yazıları silip ve altta verdiğim yazıları text dosyasına kopyalayıp yapıştıralım. "default ile boot a kadar olan kısım"
default 0
timeout 1

title PhoenixOS
root (hd0,1)
find --set-root ls /PhoenixOS/system.img
kernel /PhoenixOS/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=android_x86_64 SRC=/PhoenixOS DATA=/PhoenixOS vga=788
initrd /PhoenixOS/initrd.img
boot
Not: root (hd0,1); BOOTICEx86 ile harddisk ve partition numarasını öğrenin. Bunun için;
BOOTICEx86.exe uygulamasını çalıştırın. Destination disk kısmından Phoenix OS nin olduğu diskin numarasını görün HD0, HD1 gibi
Daha sonra altta Parts Manage ye tıklayın. Phoenix OS diskin hangi bölümündeyse No. bölümüne bakın ve root satırındaki HD0,1 kısmını ona göre değiştirin.
8.Text dosyamızı kaydetip kapatalım.
9.Edit Boot Menu açalım. "NeoGrub Bootloader" yazan yeri Rename ile değiştirip Phoenix OS yapalım. Save Settings diyerek kaydedelim.
10.Bilgisayarı yeniden başlatalım. Önyüklemede Windows ve Phoenix OS arasında seçim yapmamızı isteyecek. Phoenix OS seçelim.
Yükleme işlemi başlayacak tamamlanınca phoenix os kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bios Uefi modundaysa olmaz çünkü sistem 32 bit.
Bu kadar karışık olacağını düşünmüyordum :D Alt tarafı bir sanal işletim sistemi ya, neden illa uğraştırıyorlar...
Yalnız bir durum var, bende şuan aktif Windows 10 Pro 64 Bit var. Ve Uefi şeklinde. Bu Windowsta bu işletim sistemi kurulmaz mı? Biosta Uefi bu arada. Asus anakart.

Hocam bunu yapmaya çalışırken, normal windowsu çöker

Bu kadar karışık olacağını düşünmüyordum :D Alt tarafı bir sanal işletim sistemi ya, neden illa uğraştırıyorlar...
Yalnız bir durum var, bende şuan aktif Windows 10 Pro 64 Bit var. Ve Uefi şeklinde. Bu Windowsta bu işletim sistemi kurulmaz mı? Biosta Uefi bu arada. Asus anakart.
Bios Uefi modundaysa kesinlikle olmaz tecrübeyle sabittir.

O zaman işler dahada karışacak gibi. Bios ve Windows Uefi bende...
Bu yazılımın alternatifi yok mu acaba? Sırf Emülatör Pubg Mobile kasıyor diye birde bu işletim sisteminde deneyim diye uğraşıyorum..
AOEMİ Partition Manager ile diski MBR tipine çevirip biostan Legacy seçebilirsin format atmaya da gerek olmaz .
Bence değmez donanıma özel özelleştirmeler ve sürücülerin önemini bir kez daha anlamış oldum.
Kullandığım 1 saat içinde Android'den soğudum resmen.

Son düzenleme:
AOEMİ Partition Manager ile diski MBR tipine çevirip biostan Legacy seçebilirsin format atmaya da gerek olmaz .
Bence değmez donanıma özel özelleştirmeler ve sürücülerin önemini bir kez daha anlamış oldum.
Kullandığım 1 saat içinde Android'den soğudum resmen.
Hocam, ben zaten Pubg Mobile Emülatör kurmak için düşünüyordum. Emülatör olduğu için pcde tam performanslı çalışmıyor, kasıyor. Bir konuda denk geldim, arkadaş bunda daha iyi çalışabileceğini söylemişti. Bir deneyim falan dedim de, baya uğraştım ama çalıştıramadım. Diğer yandan, kesin bir sonuç alacağımızın garantisi olmadan hazır kurulu sistemi de( uefi window, uefi bios, raid 0 ssd bozmak istemiyorum artık. Şimdilik askıya aldım bu işi bakalım.

Hocam, ben zaten Pubg Mobile Emülatör kurmak için düşünüyordum. Emülatör olduğu için pcde tam performanslı çalışmıyor, kasıyor. Bir konuda denk geldim, arkadaş bunda daha iyi çalışabileceğini söylemişti. Bir deneyim falan dedimde, baya uğraştım ama çalıştıramadım.
Ben de oyun için kurdum ama oyuna girdiğimde ağ hatası verdi oyunu çalıştıramadım.
Oyun haricinde sağ tık fonksiyonu yok bu da bilgisayarda kullanım deneyimini baltalıyor.
Uzun sol tık fonksiyonu var dokunmatik ekranda kullanıldığından daha uzun basılı tutman gerekiyor.
Ntfs dosya sistemli flash bellekleri okumuyor bozuk olarak gösteriyor.
Klavyeyi ve dili türkçe yapmak için epey uğraşmam gerekti kurulumda ingilizce seçeneği olsa da bazı sistem uygulamalarında dil çince kalıyor.

Son düzenleme:
Ben de oyun için kurdum ama oyuna girdiğimde ağ hatası verdi oyunu çalıştıramadım.
Oyun haricinde sağ tık fonksiyonu yok bu da bilgisayarda kullanım deneyimini baltalıyor.
Uzun sol tık fonksiyonu var dokunmatik ekranda kullanıldığından daha uzun basılı tutman gerekiyor.
Ntfs dosya sistemli flash bellekleri okumuyor bozuk olarak gösteriyor.
Klavyeyi ve dili türkçe yapmak için epey uğraşmam gerekti kurulumda ingilizce seçeneği olsa da bazı sistem uygulamalarında dil çince kalıyor.
Yani uğraşmaya değmez diyorsun. Window içindenki Hyper -V yi kullanarak sanal windows kurdum onu denedim, verimli çalışmadı. Bir tane daha tanınmış VirtualBox denedim onda da sıkıntılar çıktı. Kimisi ekran kartını görmüyor, kimisi yarım saattte işlem yapıyor. Ağ desen bir var bir yok misali. Sırf şu emülatör oyununu tam performansta oynamak için yapıyorum. Birde bu programı deneyim dedim ama çeşitli yöntemler denedim youtubede olan ama bir sonuç çıkmadı. Senin dediğin gibi bir işlemede girmek istemedim, hem uefi windows hem uefi bios hemde raid 0 ayarlarını kullanıyorum. Sonra karışırsa işin içinden çıkmak için saç baş kalmaz. :D

Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatmış olacam ama Windows 10 pro uefi kullanıyorum ben phoenix os kurmayı basarmıstım asus anakarta sahıbım p8z77 v modeli biostan secure boot bolumune girip other os sectıkten sonra kurulabılıyor ağ bağlantısı konusunda sorun yaşamamıştım sadece pubg mobile yüklerken klavyeyi aktif edemiyordum onunda programı varmış onuda phoenix os yüklemiyordu youtube de videolara baktım adamlar yukleyıp oynuyorlardı

Yeni konular

Geri
Yukarı