Phoenix OS gibi kurulumu olan Android OS önerisi

Waydroid kurabildiğiniz dağıtımların çoğu dualboot destekliyor hatta bunu sizi hiç uğraştırmadan yapıyor. Bunlara waydroid kurmalısınız işte. Ama sıkıntı şu waydroid normalde kernelde olmayan birkaç ek patch istiyor. Bunun da çözümleri internette mevcuttur. Örneğin başlangıç için çok önerilej Linux Mint'i kurup ona waydroid yükleyebilirsiniz ki kendisini kullandım hiç sıkıntı yaşamadım ve ilk Linux deneyimimdi diyebilirim.

Onun haricinde waydroid Linux'u kurmaya gelirsek o dualbootu destekliyor mu emin değilim. Üstelik henüz beta.

Bir sıkıntı yaşamazsınız.
Bilgisayarı Yeniden Başlattığımda Waydroid mi Windows Mu Diye soruyor mu?

Bilgisayarı yeniden başlattığımda waydroid mi Windows mu diye soruyor mu?

Kullandığınız dağıtım örnek veriyorum Linux Mint ise.

GRUB managar isimli boot seçim ekranı geliyor üstte Mint yazıyor. 1 veya 2 satır altında da Windows boot Manager yazıyor.

Eklemeye karar verdim. Kendim şu anda Fedora kullanıyorum herhangi bir Windows uygulamasına ihtiyaç duyduğumuz zaman Wine kullanıyorum WhatsApp desktop dışında sorun yaşadım dediğim uygulama olmadı. Oyun tarafında da birkaç oyun dışında sorunuz kullandım. Kullancağınız birkaç uygulama için Windows da kalsın istiyorsanız bir bakın belki kullandığınız uygulamalar halihazırda Linux'da vardır.

Kullandığınız dağıtım örnek veriyorum Linux Mint ise.

GRUB managar isimli boot seçim ekranı geliyor üstte Mint yazıyor. 1 veya 2 satır altında da Windows boot Manager yazıyor.

Eklemeye karar verdim. Kendim şu anda Fedora kullanıyorum herhangi bir Windows uygulamasına ihtiyaç duyduğumuz zaman Wine kullanıyorum WhatsApp desktop dışında sorun yaşadım dediğim uygulama olmadı. Oyun tarafında da birkaç oyun dışında sorunuz kullandım. Kullancağınız birkaç uygulama için Windows da kalsın istiyorsanız bir bakın belki kullandığınız uygulamalar halihazırda Linux'da vardır.
Linux Mint'İn üzerine mi kuracağım waydroid'i?

Oyun oynayabilir miyim kasar mı?

CS gibi yerel desteği olan oyunları oynarsınız ama kartınız eski olduğu için büyük ihtimalle Vulkan apisi yok. Linux sürümü olmayan oyunları proton ve Lutris aracılığıyla açarsınız ama kartınız da Vulkan apisi olmadığı için performans düşer ve sizi mutsuz edebilir. Eski kartım da Vulkan yoktu ve Battlefront 2 2005 oynarken fark ediyordum. Benim gpum NVIDIA olduğu içine ekstra kötü durumdaydı. Yerel desteği bulunan CS'de bile problem yaşıyordum. Oyunlarınızın Linux üzerinde yerel olarak oldup olmadığına protondb üzerinden ya da Steam sayfasından bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı