PhoenixMiner Kullanmayın

Pirateinthesky

Kilopat
Makaleler
1
Yaklaşık 6 ay PhoenixMiner kullanan birisi olarak, Sosyal medya vs. hesaplarım PhoenixMiner kullanmadan daha önce açıktı. Ama bilgisayarda bir virüs olduğunu hissediyordum. Zamanla da bilgisayarda kasmalar oldu, başlat tuşuna basınca, video izlerken vs. derken. Bir gün Binance Pool'da sorun olunca, ben de 2miner'a geçtim, o zaman fark ettim. Gminer kullanmaya başladım, ve bilgisayardaki kasma gitmişti, ve aynı MH değerini alıyordum. Malwarebytes ile bilgisayarı taratınca da PhoenixMiner'da trojan buldu. Bugün aklıma geldi, Nicehash artık PhoenixMiner'ı kaldırmış ve açıklamış, yapımcısının anonim, ve imzalı olmaması sebebiyle güvenilir olmadığından da bahsetmiş. Makaleyi alttaki linke bırakıyorum.

Özetle, hem bilgisayarımı 6-7 ay riskli kullandım, hem de normalden daha fazla zorladım.

PhoenixMiner'ı nereden indirdiğine bağlı olarak değişir bu durum. Bir web sitesi var miner uygulaması adına açılmış, oradaki sahte olan. Sahte olanın linki: PhoenixMiner 5.9d - AMD+NVIDIA GPU Miner [2021]
Sahte de olsa çalışıyor ama bir süre sonra başka hesaplara kazıyor. Buradaki linkte gerçek olanın linki:
Ayrıca PhoenixMiner belki de en çok hash değeri veren programdır o nedenle sistemde daha çok kasıntıya neden olabilir.

Son düzenleme:
Ayrıca PhoenixMiner belki de en çok hash değeri veren programdır o nedenle sistemde daha çok kasıntıya neden olabilir.
Benim RX580 hep 30.5 MH/s kazım yapıyor fakat 24 saatlik ortalamaya 27-28 MH/s yansıyor. Bahsettiğiniz forumdan indirmiştim ama sanki başkasına kazıyor gibime geliyor. Çünkü hep 30.5 MH/s veya taş çatlasın 29 MH/s nasıl 27-28 MH/s ortalama verebilir ki?

PhoenixMiner özellikle reddit ve kripto forumlarında çokca tartışılan bir yazılım. Hash oranını çok yüksek gösteriyor ancak gerçek değil. Bizzat ben de kullandım RX580/480 ile. Havuz ortalaması ile gösterdiği arasında yaklaşık %10 fark oluyordu. Az gösteriyordu havuzda.
Windows üzerinde hiç denemedim . Eğer sürekli kazım yapacaksanız Linux dağıtımlarından birini kurmanızda fayda var. Kafanız rahat eder.

Benim RX580 hep 30.5 MH/s kazım yapıyor fakat 24 saatlik ortalamaya 27-28 MH/s yansıyor. Bahsettiğiniz forumdan indirmiştim ama sanki başkasına kazıyor gibime geliyor. Çünkü hep 30.5 MH/s veya taş çatlasın 29 MH/s nasıl 27-28 MH/s ortalama verebilir ki?

Kazım yaptığın havuz Binance pool yüksek ihtimal. Sorun Binance poolda bence miner da değil. Binance poolda ortalama sorunu var stabil değil. Bu arada ben PhoenixMiner'a yorum yaptım ama ben Team red miner kullanıyorum. Binance pool kullanıyorsan gerçekten KuCoin pool kullanman hayrına olacaktır. Binance pooldan daha stabil ve günlük ödeme alırsın sistem işleyişi aynı.

HiveOS+Hiveon Pool + AMD için Teamredminer kullanıyorum. Öneririm. Rahat ettim.
Windows için de varsa eğer Teamredminer deneyebilirsiniz.
Hiveon Pool da kazarsanız havuz kesinti ve işlem ücreti de ödemiyosunuz bu arada.

Şu an aktif olarak Phoneixminer kullanıyorum, neye geçebilirim ?

AMD kullanıcısıyım.

TeamRedMiner kullanıyorum fakat düşük Mh/s veriyor. Phoneix 26.8 veriyor.

Son düzenleme:
1.5 aydır kullanıyorum buradaki hiçbir sorunu yaşamadım.

PhoenixMiner'ı nereden indirdiğine bağlı olarak değişir bu durum. Bir web sitesi var miner uygulaması adına açılmış, oradaki sahte olan. Sahte olanın linki: PhoenixMiner 5.9d - AMD+NVIDIA GPU Miner [2021]
Sahte de olsa çalışıyor ama bir süre sonra başka hesaplara kazıyor. Buradaki linkte gerçek olanın linki:
Bunu okudum, ben de forumdan indiriyordum. Ama buradaki diğer sorun PhoenixMiner'ın 3. Taraf tarafından yapılmış olup, imzasız olması. PhoenixMiner'ın kodlarında zaten tam performans için kodlama yapılmış. Ama bence gerek yok, ben birebir aynı değeri Gminer'da aldım, 3 havuzu denedim(Binance, Ethermine, 2miners) şu an 2miners'dayım.
Şu an aktif olarak Phoneixminer kullanıyorum, neye geçebilirim?

AMD kullanıcısıyım.

TeamRedMiner kullanıyorum fakat düşük Mh/s veriyor. Phoenix 26.8 veriyor.

Gminer deneyin hocam, sanırım sizinle en son konuştuğumuzda Binance Pool kullanıyordunuz.

Bu arada, fark ettiyseniz Binance Pool sayfasında da artık PhoenixMiner için kılavuz yok.
PhoenixMiner özellikle reddit ve kripto forumlarında çokca tartışılan bir yazılım. Hash oranını çok yüksek gösteriyor ancak gerçek değil. Bizzat ben de kullandım RX580/480 ile. Havuz ortalaması ile gösterdiği arasında yaklaşık %10 fark oluyordu. Az gösteriyordu havuzda.
Windows üzerinde hiç denemedim . Eğer sürekli kazım yapacaksanız Linux dağıtımlarından birini kurmanızda fayda var. Kafanız rahat eder.
PhoenixMiner aslında az pay alıyor. %0.5 diye duydum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı