Photoshop 2020 kullanırken bilgisayar donuyor

Bu sorunla 2022'ye geçtiğimde karşılaştım. Büyüteci elime aldığım anda program kitleniyordu. Arada grafik kartını görmüyordu. RAM kullanımı normal iken bir anda çok düşük değerlere düşüyordu ve kitleniyordu. Yeniden yüklemek de eski sürümlerine geçmek de fayda etmemişti.

Sorunu bilgisayarımdaki tüm Photoshop'ları bir uninstaller programı kullanarak kaldırdım ki arkada dosya bırakmasın. Ardından kayıt defterini vs temizlettirdim. Üstüne 2022'yi indirirken virüs bulaştığını fark ettim. Malwarebytes ile taratıp, karantinaya aldırdım. Temiz kurulum yaptım. Sorun o şekilde düzeldi.

İndirdiğiniz sitelere bağlı hocam programı virüs taraması yaptınız mı?

Bu sorunla 2022'ye geçtiğimde karşılaştım. Büyüteci elime aldığım anda program kitleniyordu. Arada grafik kartını görmüyordu. RAM kullanımı normal iken bir anda çok düşük değerlere düşüyordu ve kitleniyordu. Yeniden yüklemek de eski sürümlerine geçmek de fayda etmemişti.

Sorunu bilgisayarımdaki tüm Photoshop'ları bir uninstaller programı kullanarak kaldırdım ki arkada dosya bırakmasın. Ardından kayıt defterini vs temizlettirdim. Üstüne 2022'yi indirirken virüs bulaştığını fark ettim. Malwarebytes ile taratıp, karantinaya aldırdım. Temiz kurulum yaptım. Sorun o şekilde düzeldi.
Hocam bende Windows 11'e geçtikten sonra PS'i de 2022'ye güncelleyeyim dedim, o günden beridir Brush kullanamıyorum adam akıllı. Orijinal/korsan eski/yeni sürüm farketmiyor, düzelme yok. Ama dediğiniz yöntemi finallerim bitince deneyeceğim. Üstteki arkadaşta bahsetmişti, arkada kalan dosyalardan yapıyor olma ihitmali var.

Bu arada internette Windows Ink Çalışma Alanını durdurarak artık sorun yaşamadığını belirten birisi vardı ancak o bende de işe yaramadı. Yine de benden başka bu sorunu yaşayan varsa bu çözümü de deneyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı