Çözüldü Photoshop ile resimleri nasıl netleştiririm?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Eski resimlerimin çözünürlüğü çok düşük ve eski makinelerden çekildiği için net gözükmüyor. Photoshop ile ne yapmam gerek resmimi netleştirmek için.

Lütfen başka yazılım ya da site önermeyin Photoshop öğrenmek amaçlı yapıyorum.

Çözüm
Layer'ı kopyala üsteki layer seçili olsun, sonra Filter/Other/Hihg Pass'ı seçin değer belirleyin çok fazla olmamak kaydıyla (5-10) olabilir, ok deyip kapayın. Üstteki layer seçiliyken katmanlar panelindeki, yani hemen sol üstteki normal yazan kısmı overlay olarak değiştirin farkı göreceksiniz.
Kısa bir video hazırladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Layer'ı kopyala üsteki layer seçili olsun, sonra Filter/Other/Hihg Pass'ı seçin değer belirleyin çok fazla olmamak kaydıyla (5-10) olabilir, ok deyip kapayın. Üstteki layer seçiliyken katmanlar panelindeki, yani hemen sol üstteki normal yazan kısmı overlay olarak değiştirin farkı göreceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Çözüm
Deneme için bir resime uyguladım nasıl olmuş dürüstce lütfen. Fark var mı?

unnamed.jpg
unnamed1.jpg

Yaptığım bu:

unnamed12.jpg

Deneme yanılma yaparak bulabilirsin resimden resme değerler fark edecektir. 2-3 dene fazla verme değeri resim parlak bir resim iyicene bozar resmi. Resimlerdeki karıcalanmayı kaldırmak istiyorsan Topaz DeNoise'yi kullan, programlara güvenmiyorsan güvenlik duvarından gelen ve giden kurallardan engellersen internet ile bağlantısını kesmiş olursun. Sadece bir öneri yapıp yapmamak sana kalmış.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için çok yardımcı oldunuz. Hallediyorum yavaş yavaş sosyal de Photoshop ile rehber var mı ona da bakacağım umarım vardır herkese yorum yaptığı için tekrar teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı