Photoshop santim ölçeklendirme nasıl yapılır?

haykokan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi geceler, derdimi anlatmaya çalışacağım.
Tuval üzerine portre çizilirken fotoğraflar kareleme tekniği (örnek 1'deki fotoğraf) adı verilen bir tekniğe girer. Portresi yapılacak fotoğraf EŞİT KARELERE bölünerek tuvalde kare kare çizilir ve kolaylık sağlar, ne kadar çok kare olursa o kadar ayrıntılı ve güzel bir çizim oluşur. Bilgisayarımdaki fotoğrafı elimdeki tuval üzerine bu şekilde santimi santimine karelemek istiyorum fakat bunu hangi programla nasıl yapacağımı bilmiyorum, lütfen yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Örnek 1 kareleme.png
    Örnek 1 kareleme.png
    402,1 KB · Görüntüleme: 290
Son düzenleme:
Illustratorden milimetre veya santimetre tabanlı bir döküman açıp, fotoğrafı oraya aktarıp istediğiniz ölçüde kareler kullanarak yapabilirsiniz. Kullanmayı bilmiyorsanız YouTube'da bir iki eğitim videosu izlerseniz çözersiniz. Zaten çoğunlukla derslerde ilk olarak geometrik şekilleri yapmayı gösteriyorlar.

Tuval kaç cm ise Photoshop'tan o ölçülerde sayfa açıp fotoğrafı koyun. Siyah çizgiler yerine ise cetvel aracını kullanın. (Ctrl+R) Fotoğraf bölünmez en azından ve daha doğru ölçü olur.

Tuval kaç cm ise Photoshop'tan o ölçülerde sayfa açıp fotoğrafı koyun. Siyah çizgiler yerine ise cetvel aracını kullanın. (Ctrl+R) Fotoğraf bölünmez en azından ve daha doğru ölçü olur.
Hangi programı kullanacağım, neresinden yapacağım hiç anlamam bu işlerden. Biraz daha açar mısınız veya mesaj atabilir misiniz acaba?

Hangi programı kullanacağım, neresinden yapacağım hiç anlamam bu işlerden. Biraz daha açar mısınız veya mesaj atabilir misiniz acaba?
Photoshop. Uygulama açılınca yeni aç diyeceksiniz ve sayfa ölçülerinden santimetreyi seçip ölçüyü yazacaksınız çok basit aslında. Açılan sayfaya çizeceğiniz fotoğrafı sürükleyin. Eğer bölünmemiş ise Ctrl+R basın. Üstten ve soldan bir cetvel açılacak imleci oradan tutup fotoğrafa doğru sürükleyin.

Photoshop. Uygulama açılınca yeni aç diyeceksiniz ve sayfa ölçülerinden santimetreyi seçip ölçüyü yazacaksınız çok basit aslında. Açılan sayfaya çizeceğiniz fotoğrafı sürükleyin. Eğer bölünmemiş ise Ctrl+R basın. Üstten ve soldan bir cetvel açılacak imleci oradan tutup fotoğrafa doğru sürükleyin.
Adobe photoshop mu ?

Geri
Yukarı