PHP öldü uydurmaları

Makaleler
3
Anlamıyorum, insanlar kendi kendine X program dili öldu diyor. Kimisi çıkıyor PHP amaçsız kod yığınları topluluğu diyor. Kimi işlevsiz diyor. Acaba bu ınsanlar neye dayanarak bu X program dillerini öldürüyor? Siz de PHP'nin öldüğünü düşünüyor musunuz?

Hâlbuki PHP çok yoğun olarak kullanılmakta. Bence bir programlama dili asla ölmez. Ölmesi için dünya üzerinde hiçbir ortamda kullanılmaması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisizlik. Ya da kendileri beceremediği için çamur atma girişimleri.

PHP şu an internet dünyasında en çok kullanılan diller arasında. Çok konuşmasınlar bence.

-Kanka senin o site işi ne oldu?

-Vallahi PHP diye bir şey varmış başladım ama çok zormuş. Adamlar becerememiş, bir sürü gereksiz kod var. Misali mesela.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başladım ama çok zormuş.

Bir isin zorlugu; o ise camur atmaya, dalga gecmeye ya da asagilamaya hak tanimiyor.

Ekmegini kazanan fabrika iscisine, o is zor diye laf atmaktan zerre farki yok. Zorsa birakip cekil koseye.

Bu ve benzeri sekilde zor diyenlere "O zaman sen akilsizin onde gidenisin" deyince suclu biz oluyoruz. :D ?

Bir isin zorlugu; o ise camur atmaya, dalga gecmeye ya da asagilamaya hak tanimiyor.

Ekmegini kazanan fabrika iscisine, o is zor diye laf atmaktan zerre farki yok. Zorsa birakip cekil koseye.

Bu ve benzeri sekilde zor diyenlere "O zaman sen akilsizin onde gidenisin" deyince suclu biz oluyoruz. :D ?
Maalesef öğretemedik. Şu anda bile yazılımcılık boş iş diyenler var. Odak noktaları doktorluk felan. Tabi herkes için demiyorum. Ki bazıları da yarım yarım bu camiyaya giriyor. Sonra pes edip gidiyor. Tabi ardından şikayetlerini bırakıyor.

Şu anda bile yazılımcılık boş iş diyenler var.

Bunu diyenlerin tavuk yumurtasi kadar akli oldugunu sanmiyorum.

Dalga gecmek gibi olur mu olmaz mi bilmiyorum isterse olsun umurumda degil ama harbiden gercek beyinsizler.

Kullandiklari mobil uygulamalar, bilgisayarlar, otomasyonlar ve benzeri sistemler sanki gokten zembille hazir dustu insanlik aleminin kucagina.

Odak noktaları doktorluk felan.

Odak noktasi doktorluk ama yazilimcilik alanina bos diyorsa bence diyecek soz yok, o kafayla devam etsin. Ajanda alip orada tutar hasta kayitlarini artik, ne diyeyim. :D

Geri
Yukarı