PHP Ürünlere Toplu İndirim Yapma

thesuvari

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi forumlar. Geliştirmekte olduğum e ticaret projemde tüm ürünlere indirim yüzdesi kadar indirim uygulamak ve fiyatını hesaplamak istiyorum. Her ürünü ayrı güncellerken problem yok ID alıp güncelliyorum fakat toplu güncelleme nasıl yapacağım tüm ürünlerin fiyatını gelen değerle sırayla çarpıp nasıl güncelleyeceğim= yardımcı olursanız çok sevinirim. Kodları resim olarak paylaşıyorum teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (488).png

Bu kodlarınızı ID için bir fonksiyona çevirin. Daha sonra buraya ID'leri virgülle ayırarak gönderin. Gelen ID'leri virgüle göre "split" yapıp, bir "for" döngüsü ile tek tek fonksiyona gidin.

Bunu yapmanın çok daha hızlı çözümleri de olabilir ama PHP kullandığınız için sizi kısıtlıyor. Daha iyi bir uygulama geliştirmek için MVC tabanlı bir frameworke geçin derim. PHP'de ısrarcıysanız Laravel'e bakabilirsiniz.

Bu kodlarınızı ID için bir fonksiyona çevirin. Daha sonra buraya ID'leri virgülle ayırarak gönderin. Gelen ID'leri virgüle göre "split" yapıp, bir "for" döngüsü ile tek tek fonksiyona gidin.

Bunu yapmanın çok daha hızlı çözümleri de olabilir ama PHP kullandığınız için sizi kısıtlıyor. Daha iyi bir uygulama geliştirmek için MVC tabanlı bir Framework'e geçin derim. PHP'de ısrarcıysanız Laravel'e bakabilirsiniz.

Evet bir tanıdığım da hemen Laravel'e geçmemi önermişti. Yardımınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı