Phyton'dan sonra hangi dil öğrenilmeli?

BoranK

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an lise 3'e gidiyorum bilgisayar mühendisliği bölümü istiyorum, bir hocamın tavsiyesi üzerine udemy üzerinden python dersi aldım. Python ile başlamamı tavsiye etti. Bundan sonra hangi dili tercih etmeliyim ? Bu kursun devamı olarak Java'yı gördüm onu da aldım 30 gün içinde iade hakkım var gerçi onu iade edip başka bir şey alabilirim. Tavsiyeleriniz nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrenmeye başlayacağım. Dersini udemy üzerinden satın aldım ve derslere başlıyacağım. Yani benim asıl sorum şu bu dersleri bitirdikten sonra hangi dile geçmem daha doğru ve iyi olur benim için ?
Bu dersten sonra java geliyordu onuda satın almıştım iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum kötü yapmışın java yerine ... öğren derseniz onu iade edip başka ders alacağım. 30 gün içinde iade hakkım var.

Java öğrenmenizde sakınca yok fakat Python'un kendi kütüphaneleri var, merak edip onlara da başlayabilirsiniz. İyi çalışmalar :)

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bu arada bazı yerlerde gördüm, bu tarz işler için, kod yazmak için linux kullanılıyor yazıyordu ama neden peki ? Windows'ta yapmanın sakıncası ne ?
Bu arada sizin tavsiyeniz nedir Phyton'dan sonra ?

Phyton'dan sonra C# öğreneceksin tabii ki. İstediğin bölüme göre konuşuyorum yalnız Udemy'den ben de ders alıyorum şuan hala imkanın varsa Phyton dersini aldıysan iade et. Javayı da iade et.
Phyton'u bu siteden çalışacaksın baştan sona sağlam bir şekilde öğretir bu site sana. Türkçe kaynak Phyton için çok var. Udemy'den alacaksan C# dersi al gerçi onun da var ama Phyton'a para verme.

Artik programlamayi ogrendigine gore yapmak istedigin , uzerinde calismak istedigin alan neyse onu ogren. Android programlama istiyorsan Java ogren. web programlama istiyorsan python django ya fa flask ogren. Data science istiyorsan scikit ogren. Bu noktadan sonrasi sana ve ihtiyaclarina kalmis.

Yeni konular

Geri
Yukarı