Pil sağlığı nasıl?

Noanow

Hectopat
Alalı 3 sene oldu 4.000 mAh pili var pil şişmesi olmasını istemiyorum batarya sağlıği %70 civarlarında pil değişimi yapmalı mıyım veya ne zaman yapmalıyım?

Screenshot_20221004-145547_AccuBattery.jpg

Son düzenleme:
Ben bu tür programların dogru değer verdigini düşünmüyorum.
Direkt olarak açar açmaz sonucu vermiyor zaten size. Siz telefonu belli bir süre kullanıyorsunuz. Ne kadar mA kullandınız ve atıyorum 4000 mAh bataryanızın yüzde kaçına eşit bu kullanım, sizin arayüzünüzde gözüken sayı kaç. Bunları hesaplayıp tahmini, hesaben yüzdelik sağlığı söylüyor. Zaten program bunu yapıyor. iPhone gibi olamaz elbette.

Direkt olarak açar açmaz sonucu vermiyor zaten size. Siz telefonu belli bir süre kullanıyorsunuz. Ne kadar mA kullandınız ve atıyorum 4000 mAh bataryanızın yüzde kaçına eşit bu kullanım, sizin arayüzünüzde gözüken sayı kaç. Bunları hesaplayıp tahmini, hesaben yüzdelik sağlığı söylüyor. Zaten program bunu yapıyor. iPhone gibi olamaz elbette.

Elbette programı 1 haftadır açık bırakıyorum şarj ettiğim ve etmediğim zamanlardaki mAh kullanım değerlerini ölçerek doğruya yakın tahmin yapıyor

Ben bu uygulamaya güvenmiyorum. Düşük gösteriyor. Sabah 7'de şarjdan çektiğim telefonun şarjı 72 bu uygulamada batarya sağlığı 1 yılda %8 düşmüş.

Geri
Yukarı