Pilot nasıl olunur ve pilotaj öğrencisi ne yapar?

Daha fazla  
Arkadaşlar pilot olmak istiyorum, maaşlarının yüksek olduğunu gördüm ama yine de size sormak istedim bazılarından düşük maaş alanların da olduğunu duydum. Ve bir de pilotaj okumak nasıldır, zor mudur veya masraflı mıdır? Bileniniz varsa cevaplarsa sevinirim.

Her bölümün kendine göre zorlukları vardır, pilotluk için yabancı dil şart. Bildiğim kadarıyla pilot maaşları 80.000 ile 150.000 arasında değişiyor ancak çalıştığın hava yolu firmasına göre de değişiklik gösterebilir.

Her şeyden öte burslu ve ücretsiz okumak istiyorsanız sayısal alanda en az 5k gibi bir sıralama yapmalısınız. Yok ben paralı okurum dersenizde bayağı bayağı yüklü miktarda parayı gözden çıkarmalısınız. Üniversiteler eğitimler için euro üzerinden dönemlik ücret alıyor. Fakat okunursa da kral olursunuz.

Her şeyden önce pilot lisansı lazım onun içinde 50000-60000 Euro gibi bir fiyatı ödemeniz lazım.
Hem doğru hem yanlış. İlla ATPL almak için böyle bir para ödemeye gerek yok. Şehrine ve okuluna göre değişkenlik göstererek ortalam 4-6 bin euro arası bir para ile kişi PPL lisansı alabilir. Daha sonrasında havayolu şirketlerinin pilot eğitimi dahil olarak pilot alımlarına başvurabilir. Eğitim ücreti daha sonrasında maaştan kesilir.

Arkadaşlar pilot olmak istiyorum, maaşlarının yüksek olduğunu gördüm ama yine de size sormak istedim bazılarından düşük maaş alanların da olduğunu duydum. Ve bir de pilotaj okumak nasıldır, zor mudur veya masraflı mıdır? Bileniniz varsa cevaplarsa sevinirim.

Pilotaj gerçekten zor bir bölüm eğer parası için yapacaksan doktor olman daha mantıklı ama istiyorsan da şöyle açıklayayım
1okumak oldukça zor
2 eğer Eskişehir de okursanız bir ücret ödemiyorsunuz sadece uçuş eğitiminde kalırsanız onun ücreti var
3 düşük maaş mevzusu gerçek değil ama çok çalışıyorlar bunu da göz önünde bulundurmak gerek

Yeni konular

Geri
Yukarı