Pilot olmak istiyorum ama gözüm bozuk

Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de bunu sormayı unutmuşum siz cevaplarınız. Peki sivil pilot olabilir miyim? Eğer ileride hâla pilot olmak istersem kesinlikle gözümü çizdiririm.
Çizilen gözün ömrü 5 ile 10 sene arasında değişiyor. Tekrar eskisine dönüyor. Ve aynı işlem bir daha yapılamıyor. Rahmetli amcam gözünü lazerle çizdirmişti. Oradan biliyorum.

Astigmat için 2'den fazlayı kabul etmiyor çoğu firma. Haberin olsun. Yine aynı şekilde çizdirmeyi de kabul etmeyenler var.

Askeriye şansın ise bu değerlerle hiç yok, çizdirme de kabul edilmiyor. (eskiden ediliyordu, vazgeçildi)

Hocam çizdirmeyi kabul etmeyen firmalar hangileri? THY kabul ediyor diye biliyorum kendi sağlık şartlarında göz ameliyatı olduktan sonra belli testleri geçtikten sonra bir sorun teşkil etmeyeceği yazıyor.

Askeri pilot veya sivil pilot olmak hayalim ama ne yazık ki gözüm bozuk. Sol gözüm 0,75 astigmat. Sağ gözüm 1,5 astigmat. Cevap verip yardımcı olursanız sevinirim.

Maalesef olamazsınız hocam, iki gözün toplamı 2'yi geçmemeli :(

Sivil pilotluk için sorun yaşamazsın ama askeri pilotlukta sorun teşkil eder sana.
Her türlü sorun,2'yi geçmemeli gözlerin toplamı lazerde kabul etmiyor bazı firmalar THY ediyor diye biliyorum ama.

lazerde kabul etmiyor bazı firmalar THY ediyor diye biliyorum ama.
Kabul etmiyor değil ama ek tetkik ve doktor raporu istiyorlar. Eğer ikna olmazlarsa yeniden üçüncü bir hastanede muayene olmanı ve rapor getirmeni istiyorlar ve adayı kurula sevk ediyorlar. En son kurul karar veriyor kabul veya red durumuna.

Tüm yardımcı olan hocalarım teşekkürler ama artık başka şeylere yöneldim. İhtiyacı olanlar gelip bakabilir ama bu konuya bir şey yazmanıza gerek yok :). Hepinize teşekkür ederim.

Geri
Yukarı