Pilot olmak ve Havacılık ile ilgili merak edilenler

Bir zamanlar hayallerim vardı, askeri liseye gidecektim oradan hava harp okuluna.. Tabi gidemedim hatta sınavına bile giremedim, zaten şimdi 12. sınıfa geçtim. :) Tek hedefim oydu diğer mesleklere ön yargılı bakıyordum. Ve bir yerlerde şu sözü gördüm:
"Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır."
-Mustafa Kemal Atatürk
Yalnız size bir soru soracağım hocam @painkiller ne iş yapıyorsunuz? Merak ettim açıkçası.

Hocam baraj puanı ne kadar biliyor musunuz?
Hocam sanırım Harp Okulları için soruyorsunuz. Geçen sene son aldığı öğrencinin puanını artı eksi 5 puan olarak alırsanız size yardımcı olur. Çok takip etmediğim için yanlış yönlendirmek istemem sizi. İnternet sitelerinden baraj puanı bilgilendirmesi yapabilir mesela.

Evet bu ilan doğru. THY Akademi senede bir kez belirli şartlara bağlı olarak bu ilanı açar. Pilot eğitim ücretini işe başlayınca maaşınızdan kesinti yapacak şekilde ayarlar. Tabi bu eğitime herkes giremez belirli kriterler ve mülakatlar gerekmektedir. Bunlarda başarılı olursanız sizi kabul ederler. Eğitim esnasında bir başarısızlık olmadığı sürece iş garantili olarak tamamlayabilirsiniz.

@painkiller Ben de pilot olmak istiyorum fakat bir gözüm 1.75 diğeri 1.50. Sivil pilotluk için sorum. Hiç mi şansım yok?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Heinz Guderian hayır neden olmasın. Daha ilk adımda karamsar olmayın öncelikle:) Yanlış hatırlamıyorsam iki gözdeki rahatsızlığın toplamı 4.0'ı geçmemesi gerekiyor diye biliyorum ama araştırırım tekrar tabi sizin için uygun bir vakitte.

Dikkat etmeniz ve gerekirse tedavi olmanız gerekli. Sağlık olarak zaten her şeyinize artık dikkat etmeniz gerekecek. Özellikle kan şekerinize. Şeker hastalığı türleri sizi direk işsiz bırakır maalesef.

Geri
Yukarı