Pilotluk vs Yazılım Mühendisliği

Candenizz

Hectopat
Daha fazla  
Sayısal bölümü okuyorum. Pilotluk ya da Yazılım Mühendisliğini seçeceğim. İkisine de merakım var. İkisi arasında kaldım sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri taş biri saman. İkisine aynı anda nasıl ilgi duyuyorsun. Gitmek istediğin üniversite açısından da bak elemelerini öyle yap. Taban puanları birbirine yakın mı?

İkisini de yap. Yazılım mühendisliğini bitir. Sonra pilotaja başla. Cebinde mutlaka bir mesleğin olsun.

Eğer ciddi ciddi yazılıma ilgi duymuyorsan ki pilotluk gibi bir seçenekle arasında kalmışsan ilgi duymuyorsun demektir; sana önerim yazılım seçmemen olur. Ciddi çaba araştırma çalışma yoğunluk istiyor. İleride fena sıkabilir.

Bu ikisi arasinda kalmayi basardigina gore sen paraya ilgi duyuyorsun, meslege degil. İlgi duymadigin alanda iyi olamazsin, alaninda iyi olmayan da para kazanamazsin.
Bir konuya da saçma sapan bir yorum yapın da azıcık hayranlığım azalsın, kafayı yiyeceğim.

Annemin yeğeni yazılım seçti daha 1. sınıftayken ben tüm hayatımı bilgisayar başında geçiremem dedi başka bölüm okumaya devam etti bu. Seninde başına böyle bir şey gelebilir, tabii sana bağlı.

Annemin yeğeni yazılım seçti daha 1. sınıftayken ben tüm hayatımı bilgisayar başında geçiremem dedi başka bölüm okumaya devam etti bu. Seninde başına böyle bir şey gelebilir, tabii sana bağlı.
Hayatını bilgisayara adayamayan adamdan yazılımcı olmaz. Sırf para için yapılacak bir iş değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı