Pınar'dan %100 Dana Eti, Tavuk Sucuğu!

Zaten hazır aldığınız işlenmiş ette, gerçek et mi sanıyorsunuz :D

Buna inanan kafa = Unicorn'a inanan kafa :D

Fark yok. Ama paramızla rezil oluyoruz desek haksız da sayılmam.

Yakında insanımız fahiş fiyatlar, işlenmiş et yüzünden evlerine sucuk, sosis ve kıyma çekmeye yarayan makinelerden alacaklar. 🤣 Şahsen dalga geçiyorum ama bunu yapacak potansiyele sahibiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

% şeklinde oran vermek imkansız değil fakat gerekli ekipman ve test ücreti uçuk rakamlar olabiliyor.
Yapılan test ise et tür tayini testi. GDO test ve analiz laboratuvarında yapılır. Hatta hayvanın organlarına kadar tespit etmek mümkündür. Asla kaçışı olmaz.

GDO laboratuvarında yapılma nedeni ise yağ oranı vs. gibi miktarlardan karşılaştırılma yapıldığı zaman yanılma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Haliyle dokunun iyice incelenmesi gerekiyor.

Bu testin amacı oran vermek değil gelen numunede yer alan etin hangi hayvan veya hayvanlardan oluştuğu tespit etmektir. Genelde at, domuz gibi olmaması gereken etler için yapılır, bakanlık veya özel talep üzerine sığır, kümes hayvanları içinde yapılabilir.

Bakanlık numuneleri tek bir kuruma göndermiyor, aynı ürünü birden fazla kuruma dağıtıp çıkan sonuca göre hareket ediyor. Dolayısıyla bakanlığın yanılma gibi ihtimali yok desem yeridir.

Bence suç firmada zira dedikleri doğruysa bile en azından o parti için aynı üretim bandında üretildiğinden ötürü uyarı etiketi koyabilir. Onun dışında karışımı yasak olması gerekiyor.

Çalıştığım laboratuvara bakanlıktan numune geliyordu, oradan biliyorum...

Geri
Yukarı