Çözüldü Ping 50MS ama hissedilen çok daha fazla

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa ping düşük olmasına rağmen gecikme problemi yaşamaya başladım. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir?

Platform: Xbox
İnternet: FTTH altyapı 100 Download 50 Upload
ISS: Comnet

Ping 50MS (Avrupa-Frankfurt) ama nedense 150 ms 200 ms gibi hissettiriyor. Rocket League'deyim Kaleye geçince top falan kurtaramıyorum. Yeni başlayan bir problem oldu. Genellikle 3 dakika sürüyor. 3 dakikadan sonra delay olayı gidiyor. Ama bir süre sonra tekrar 3 dakika boyunca 200MS hissediyorum. Sonra tekrar düzeliyor. Çıldırtacak bu beni.

Ne yapabilirim? Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorun çözüldü. Kullandığım kablo ile alakalıymış. Bir de jitter düşük dese de R6'ya girince bir iyileşme olduğunu gözlemledim. Pingim en fazla 3ms arttı. Önceki kabloda 45'den 55'e çıkıyordu. Tamamen kabloyla alakalıymış. Şimdi yeni bir kablo taktım sorun düzeldi. Eğer ki benzer bir problemle karşılaşırsanız aklınızda bulunsun.
Bende Türk Telekom var almayın aldırmayın sözde 40 download 8 upload almam lazım ama değerler yanlış yaşadığın sorun kabloyla ilgili bir sıkıntı olabilir (modemin internet aldığı kablo)
Evet olabilir çünkü daha yeni kablo değiştirmiştim. Kabloyu kontrol edeceğim sayın hocam. Başka ne tür olası problemler olabilir değerli hocam?

Loss veya jitter problemi olabilir. Jitter ölçmek için hız testi sitesinden 5-10 kere hız testi yapın jitter yüksek çıkıyorsa sıkıntı vardır.
Loss testi için de oyunun arayüzünde packet loss'a bakma ayarı varsa onu etkinleştirin. Yoksa bu siteden lossunuzu tespit edin.

Loss veya jitter problemi olabilir. Jitter ölçmek için hız testi sitesinden 5-10 kere hız testi yapın jitter yüksek çıkıyorsa sıkıntı vardır.
Loss testi için de oyunun arayüzünde packet loss'a bakma ayarı varsa onu etkinleştirin. Yoksa bu siteden lossunuzu tespit edin.
Birazdan 5Ghz üzerinden test yapacağım. Jitterimin hiçbir speedtestte 1ms'in üstüne çıktığını görmedim sayın hocam. Hatta çoğunlukla 0,5ms yazıyor. Packet Loss'a birazdan bakacağım. Sizce packet loss'mu var ve Packet Loss neden kaynaklanıyor olabilir?
@Prism ve diğer değerli hocalarım Packet Loss testim ektedir.
Screenshot_20201211_174304_com.android.chrome.jpg

Birazdan 5Ghz üzerinden test yapacağım. Jitterimin hiçbir speedtestte 1ms'in üstüne çıktığını görmedim sayın hocam. Hatta çoğunlukla 0,5ms yazıyor. Packet Loss'a birazdan bakacağım. Sizce packet loss'mu var ve Packet Loss neden kaynaklanıyor olabilir?
@Prism ve diğer değerli hocalarım Packet Loss testim ektedir.
Screenshot_20201211_174304_com.android.chrome.jpg
Jitter testini de yaptım. 2ms'in üstüne hiç çıkmadı.

Son düzenleme:
Birazdan 5GHz üzerinden test yapacağım. Jitterimin hiçbir Speedtest'te 1Ms'in üstüne çıktığını görmedim sayın hocam. Hatta çoğunlukla 0, 5ms yazıyor. Packet Loss'a birazdan bakacağım. Sizce packet loss'mu var ve packet loss neden kaynaklanıyor olabilir?
@Prism ve diğer değerli hocalarım packet loss testim ektedir. Eki Görüntüle 775545

Jitter testini de yaptım. 2Ms'in üstüne hiç çıkmadı.

Dediğim gibi kabloyla alakalı olabilir.

Geri
Yukarı