Ping sabitleme nasıl yapılır?

ErehLexa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum ile modemim arasında 1 oda var ve Wi-Fi ile bağlanıyorum. Wi-Fi ile oynarken oyun pingi 66-500 arası gidip geliyor. Ben de en azından bunu sabitlemek istiyorum, ne yapılabilir? Kabloluya geçmek dışında. İnternetim normalde 24 megabit Wi-Fi'de görseldeki gibi çekiyor.

Dosya Ekleri

• kjjkfgk.PNG
    kjjkfgk.PNG
    11,8 KB · Görüntüleme: 97
Arkadaşlar laptopum ile modemim arasında 1 oda var ve Wi-Fi ile bağlanıyorum. Wi-Fi ile oynarken oyun pingi 66-500 arası gidip geliyor. Ben de en azından bunu sabitlemek istiyorum, ne yapılabilir? Kabloluya geçmek dışında. İnternetim normalde 24 megabit Wi-Fi'de görseldeki gibi çekiyor.

Bağlantı türünü DHCP yerine statik yapıp IP sabitleme yapabilirsiniz. Ve de Wi-Fi kanalını değiştirin. Bunların rehberlerini internette bulabilirsiniz. Doğru Wi-Fi kanalını Wi-Fi analyzer adlı mobil uygulama ile bulabilirsiniz.

Modem tv yanındaysa uzaklaştır. Tv çalıştığında dalgalanma yaşarsın. Bir de stabil bağlantı için ethernet ile bağlanmak daha doğru. Diğer türlü bir çok etken devreye girer. Wireless kanal yoğunluğu, elektronik cihazların çalışması vs.

Geri
Yukarı