Ping Sorunu için TTNET'ten Superonline Geçme

Wallked

Hectopat
Daha fazla  
Değerli forum üyeleri interneti aktif olarak kullanan ve/veya online oyun oynayan arkadaşlara bir sorum olacak. Bizim evde 2 bilgisayar var. (mecburi) Wifi kullanmaktayız ve TTNet'ten hizmet almaktayız. Açıkçası çok oyun oynayan biriyiz. Çok oynamayız da oynadığımız zaman sürekli kopma ve ping sorunu yaşamaktayız. Yıldırdı. Modem değiştirdik. Sorun hala devam ediyor. Normal eski ADSL ethernet modemleri kullandım. Onda da gitti. Açıkçası gına geldi.

Şimdi, bildiğim kadarıyla bizim burada alt yapı olarak ADSL mevcut. Yalın internet kullanmaktaydık. Ayrıca Türksat var ancak o da ping olabilen bir servis sağlayıcıymış. Bu durum da ben de dayanamadım. Fiber olmasa da Super Online'ya bir şans vermek istedim. Gelsinler, temiz kablo bağlantıları ve kurulumu yapsınlar. Sizce Super Online 8 Mbps hız ile yine TTNet'teki gibi 100 AKK bağlatsam bu sorundan kurtulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline fiber olmadıkça rezalet 2 gün dayandım ama ttnet hiper dene, ben de yeni geçiyorum sana alt yapın yok derler kendin gir ttnet sitesinden araştır var mı yok mu akıllı harita sistemiyle. Bu arada çok sık kopma normal bir durum değildir servis çağır baksınlar.

Sent from my E5803 using Technopat Sosyal mobile app

Superonline fiber olmadıkça rezalet 2 gün dayandım ama ttnet hiper dene, ben de yeni geçiyorum sana alt yapın yok derler kendin gir ttnet sitesinden araştır var mı yok mu akıllı harita sistemiyle. Bu arada çok sık kopma normal bir durum değildir servis çağır baksınlar.

Sent from my E5803 using Technopat Sosyal mobile app

İyi günler. Öncelikle cevap ve ilgin için teşekkür ediyorum. Benim alt yapım şuan en fazla 8Mbps ADSL destekliyor. Hiper veya Fiber maalesef kullanamam. Aslında internetim de problem yok gibi görünse de ara ara farkında olsam da olmasam da bağlantıda kopma ve özellikle oyunlarda ping olmaktadır. Arıza kaydı oluşturdum. Herhangi bir sıkıntı olmadığını dile getirdiler. Ben belki eve gelirler hatları vs. kontrol ederler dedim ama yok. Belki superonline adsl'ye geçersem. Her ne kadar Türk Telekom alt yapısı olsa da internet hizmeti kendi adlarına ve kendi serverlerine ait olacağından ayrıca sabit hız ve kopma sorunu olmayacağını dile getirdiler ki olabilir de belki bazı arkadaşlar 'yalan, reklam vs.) deseler de. Belki olabilir ve ping sorunum düzelebilir. Bu da bir ihtimal?

Ayrıca, bu konuda deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar varsa konuya cevap yazarak yardımcı olmalarını rica ediyorum.
İyi Forumlar.

Yeni bir kablo çözüm olabilir, ama kesinlikle Ping değeriniz düşecek diye bir şey yok. Yalnız her şeyden önce komşularınıza gidip onların internetini de test edin, birkaç taneyle kalmayın.

Yeni bir kablo çözüm olabilir, ama kesinlikle Ping değeriniz düşecek diye bir şey yok. Yalnız her şeyden önce komşularınıza gidip onların internetini de test edin, birkaç taneyle kalmayın.

İlginiz için teşekkür ederimancak kablo ile alakası yok gibi çünkü direkt hattan da bağladım ve olmadı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı