Pingin oyunlara etkisi nedir?

Ahmetssskse

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, oyunlarda yüksek ping alıyorum ama oyunda kasma donma olmuyor. Merak ettiğim şey ping FPS oyunlarında önce görmeyi sağlar mı? Yani atıyorum karşıdaki adamın pingi 10 ms, benim 5ms. Ben 5ms daha mı önce görürüm yoksa başka bir etkisi mi var?

Mermi hızı, hareket hızınızı etkiler dediğiniz şey monitör yenileme hızı, 60 Hz vs 144 Hz arasında fark var 144 Hz monitör sahibi daha önce görür 60 Hz'e göre.

Mesela bir tuşa bastın bu tuşun senin bilgisayarından sunucuya aktarılmasındaki süre pingi belirler. Pingin yüksek ise bu süre yüksektir. Tuşa basarsın ama geç ilerler karakter, vurursun ama mermi geç gider gibi gibi.

Ping, oyuncu girişinin ve sunucunun bu girişlere verilen yanıtın süresidir. FPS oyunlarında ping gecikme süresini verir ve senin pingin daha az ise mermi daha erken gider.

Mermi hızı, hareket hızınızı etkiler dediğiniz şey monitör yenileme hızı, 60 Hz vs 144 Hz arasında fark var 144 Hz monitör sahibi daha önce görür 60 Hz'e göre.
Daha önce görür diye bir şey yok, sadece takılabiliyor 60, 75hz.

5ms fark çokta ayırt edilebilecek bir fark değil ama iki kişi arasında 50ms, 100ms falan fark olursa pingi az olan kişi için büyük bir avantaj sağlıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı