PingPlotter Nasıl Kullanılır?

Waifu Impact

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526212193
Oyunlarda pingim birden bire yükseliyor. Bu program ile packet loss olup olmadığını vs. kontrol edebiliyormuşuz ama nasıl oluyor bilmiyorum. Bilen biri ne yapmam gerektiğini söyleyebilir mi?

Hangi oyundan bahsediyorsunuz? Genel olarak mı sorun oluyor yoksa bir oyunda mı?
LoL oynarken oluyor ama merak edip CS:GO'da indirdim. Onda da anlık ping yükselmeleri oluyor. Bu arada belirtmedim ama bu Türkiye sunucusunda olmuyor. Yani LoL'ün TR sunucusunda değil Avrupa Batı sunucusunda oluyor. CS:GO'nun da TR sunucusu yok zaten.

İnternet sağlayıcınızın müşteri hizmetleriyle kontrol ettirebilirsiniz. Tabii konuşan kişinin bilgisi yeterse. :) Arama imkanınız olsa bu konuyu açmazdınız diye de düşünüyorum. Yine de söyleyeyim dedim.

İnternet sağlayıcınızın müşteri hizmetleriyle kontrol ettirebilirsiniz. Tabii konuşan kişinin bilgisi yeterse. :) Arama imkanınız olsa bu konuyu açmazdınız diye de düşünüyorum. Yine de söyleyeyim dedim.
Aldığım tek cevap hat değerleriniz normal oluyor. Ama sabit 70 ping alırken 120-130'lara fırlaması olması gereken bir şey değil diye düşünüyorum.
Bu arada şunu da belirteyim. Şu an Millenicom kullanıyorum ve Millenicom'a geçmeden önce Türk Telekom kullanıyordum. Onda hem ping değerlerim daha düşüktü hem de anlık ping yükselmeleri yaşamıyordum. Yani İSS kaynaklı bir sorun olduğuna adım gibi eminim ama müşteri hizmetleri de hat değerleriniz normal deyip geçiştiriyor.

Aldığım tek cevap hat değerleriniz normal oluyor. Ama sabit 70 ping alırken 120-130'lara fırlaması olması gereken bir şey değil diye düşünüyorum.
Modem ısınıyorsa normaldir. Kablolarda sorun olabilir, modemin üzerine 5-10 liraya USB fan alın. Durmadan soğutsun derim. Faydasını görürsünüz :D
Yılın 365 günü çalışan fan takmıştı bir arkadaşım, 3-4 yıldır da kullanıyor 15 liralık fanı. 6-7 ayda bir temizliyor o kadar..

Her neyse kendi sitesinde gereken tüm bilgiler verilmiş. Buraya da merak eden olursa diye bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anlamadığınız bir yer olursa sorun, yardımcı olalım. Test sonuçlarını paylaşırsanız yorum yapabiliriz. Paket kaybı varsa direkt çıkıyor zaten.

Anlamadığınız bir yer olursa sorun, yardımcı olalım. Test sonuçlarını paylaşırsanız yorum yapabiliriz. Paket kaybı varsa direkt çıkıyor zaten.
Portumda problem olduğunu fark ettim. Bugün Millenicom'u aradım ve durumu belirttim. Onlarda arıza kaydı açtı. Yarın TT'dan ekipler gelip portu değiştirecek muhtemelen. Ondan sonra sorunumun düzelmesini umut ediyorum.
Güncellemek istedim konuyu. Port değişimi yapıldı ve bu aniden artan pingimi düzeltti. Ayrıca 3-4 ms kadar da azalttı pingimi. Ama hala paket kaybım var. Ayrıca TT ile aldığım gecikmeyi Millenicom ile alamıyorum. Buraya da bırakıyorum PingPlotter ile yaptığım testi. 13. hop noktasına kadar bağlantım kopuyor ve 14. noktada %75 paket kaybı yaşıyorum. Bunları Millenicom'a e-posta yoluyla ilettim ve gerekli birimlere aktarılmıştır cevabı aldım. Eğer bir gelişme yaşanırsa buraya tekrar yazacağım.

LoL TR.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı