Pinleri kırılmış işlemci nasıl tamir edilir?

Gökalp Uci

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 2 yıl önce Ryzen 5 1600X işlemcimi temizlemek için çıkardığım zaman soğutucu ile anakarttan çıktı ve o zaman pinleri bozuldu. O günden beri evimde duruyor, sadece pinleri bozuk işlemci düzgün çalışıyor ve bir kere bile düşürmedim. Hem pinlerin yönü bozuk hem de pinlerin bazıları yok.
Ben bunu nerede tamir ettirebilirim? Lütfen uçlu kalem ya da türevi yöntemler önermeyin artık bunun profesyonel birisi tarafından düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220426_001858_1.jpg
    IMG_20220426_001858_1.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG_20220426_001926.jpg
    IMG_20220426_001926.jpg
    113,8 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20220426_001930_1.jpg
    IMG_20220426_001930_1.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 58
Kopuk pinlerin tamiri olmaz, bir ihtimal ground pinler ise düzeltilen pinler ile çalışır ama eskisi kadar sağlam olacağını sanmam.

Yanlış olmasın burası olacak:

Evet bende buraya baktım. Yarın kendilerini arayacağım, konuya güncellemeri yazacağım. Çok teşekkür ederim öneriniz için.
Kopuk pinlerin tamiri olmaz, bir ihtimal ground pinler ise düzeltilen pinler ile çalışır ama eskisi kadar sağlam olacağını sanmam.
Ya çok zoruma gidiyor şahsen böyle bir durumun olması, ekran kartlarına re-ball işlemi yapılabilirken işlemcilerde böyle lüksün olmaması canımı sıkıyor. Altı üstü pin yani işlemcinin içerisinde sorunlu herhangi bir şey yok ve pin yani pin ya altı üstü 2cmlik pin
Yanlış olmasın burası olacak:

Bugün Armağan bey ile görüştüm. Yanına metro ve halk otobüsü aracılığyla yanına gittim. Önce işlemcime baktı, yapılır dedi ama biraz vakit alacağını belirtti ardından nasıl geri döneceksin dedi ve beni motoruyla otobüs durağına kadar bıraktı beni kendisi. İlk izlenimlerim çok sıcak kanlı ve iyi biri olduğuydu yanına saat 20:30'da gitmeme rağmen bana yardımcı oldu ona buradan teşekkür ederim tekrardan.

Son düzenleme:
Bugün Armağan bey ile görüştüm. Yanına metro ve halk otobüsü aracılığyla yanına gittim. Önce işlemcime baktı, yapılır dedi ama biraz vakit alacağını belirtti ardından nasıl geri döneceksin dedi ve beni motoruyla otobüs durağına kadar bıraktı beni kendisi. İlk izlenimlerim çok sıcak kanlı ve iyi biri olduğuydu yanına saat 20:30'da gitmeme rağmen
Kraldır Armağan abi. Kendisine selamlar.

Kraldır Armağan abi. Kendisine selamlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bana bugün saat 17 civarı bu videoyu attı. Yarın gidip işlemciyi alıp test edeceğim. Ben tamir olmasını beklemiyordum şu anda çok mutulyum.

Hassas bir el ve lehim makinesı ile pin tamiri uzun süredir yapılıyor, ancak birçok kişinin uğraşmadığı bir iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı