Pinleri Yamulan İşlemci RAM'lerin Çalışmasını Engeller mi?

Berkay Dayan

Hectopat
RAM
8gb CL16 3000MHz
Anakart
A320M-K
Merhaba. İşlemcimin termal macununu yenilemek için çıkartırken pinleri yamulttum daha sonra pinleri düzelttirip kullanmaya devam ettim ama pinler yamulmadan önce çift kanal RAM kullanıyordum. Bu olaydan sonra çift kanal kullanamıyorum. Pinler aldığı zarar yüzünden desteklememe durumu var mıdır? RAM'leri çıkartıp takip hasar varsa arttırmak istemiyorum sorun anakartta mıdır işlemcide midir? APU sistem kullandığım için çift kanal mecburiyet gibi bir şey. İlk başta RAM'leri teker teker denedim iki RAM'de sağlam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir. Hangi pini yamulttuğunuza bağlı. Yamulan pinin ne işlev gördüğüne şekilden bakabilirsiniz.
800px-OPGA-1331_pinmap.svg.png

Olabilir. Hangi pini yamulttuğunuza bağlı. Yamulan pinin ne işlev gördüğüne şekilden bakabilirsiniz.Eki Görüntüle 1586314
Evet yanlış hatırlamıyorsam sağ alt kısım yeşil ve siyah renk olan kısım yani. Teşekkürler sağ olun.

Pinleri ne kadar düzeltebiliniz? Bence sorun işlemciden kaynaklı olabilir. Bence daha fazla zorlamayın socketin yanmasına bile neden olabilir?
Yani görünürde tamamı eski hali gibiydi ama tam bilemiyorum tamirciye yaptırdım. Zorlamayacağım sanırsam yeni işlemci yolu gözüktü.

Yeni konular

Geri
Yukarı