Piranha 9635 Webcam incelemesi

(Sosyalde yapacağım ilk inceleme olduğu için hatalar olursa şimdiden kusura bakmayın.)

Merhaba dostlar. Yaklaşık 1 hafta önce 100 TL civarı Webcam önerisi için konu açmıştım.

Bu bütçede ne alabilirim derken A101'de satılan Piranha Webcam gözüme çarptı. Normalde 99 TL'ye satılıyorken 85 TL'ye düşmüş, ben de bütçem dahilinde aldım.
(Bu arada ürünü A101 sitesinden aldım. 40 saat içinde kargo geldi.)

♦Ürünün kutusu bu şekilde. Kutu jelatinli bir şekilde geliyor ve ağırlık olarak hafif.

kutufoto.png

Kutu içeriğinden çıkanlar:
•1 adet Webcam.
•Garanti belgesi.

Piranha 9635 Webcam genel özellikleri:
•Çözünürlük 2.0 MP 1080p.
•Tak-çalıştır
•Dahili mikrofon.
•180° stand-ayak
•Oto focus (otomatik odaklanma) yok.
•USB 2.0
•Mac / Win.

♦Kutudan çıkartıp kamera üzerindeki jelatini söküp, gerekli USB bağlantılı ile kullanılmaya hazır hale geliyor.

♦Bu arada bu fiyatta oto focus beklenemezdi denilebilir. Fakat lens kısmı tekerlekli yapıya sahip ve odanızdaki ışığa göre odaklanmayı o şekil yapabilirsiniz.

♦(Windows 10 ve 8 sürümleri ile uyumlu fakat Windows 7 için uyumlu mu bilmiyorum.)

Ürünün genel görünümü bu şekilde:

orijifoto.jpeg

•180° ayak sayesinde monitöre korumanıza gerek yok. Masanızda bir köşeye rahatlıkla koyabilirsiniz.

•Eğer Webcam'i monitöre takacaksanız çizilmelere karşı yumuşak kauçuk malzeme kullanılmış.

•Webcam'in kablo uzunluğu çok yok. Yaklaşık 1,2 metre uzunluğunda. Bu sebepten kasanıza yakın tutmanız gerekebilir.

•Görüntü kalitesi olarak 2.0 MP ve 1080p 30FPS şeklinde görüntü verebiliyor. Görüntü kalitesi bu fiyat için gayet iyi.

•Özellikle canlı ders gibi işler için işinizi rahatlıkla görür.

♦Webcam'in mikrofonu, görüntüsü kadar iyi değil. Ben ayrıca mikrofon kullanırım diyenler için iyi. Fakat Webcam'in kendi mikrofonunu kullanırım diyenler beklentiyi düşük tutmalı. Aşırı kötü değil ama kötü denilebilir.

Kısacası şu an 85 TL'ye alınabilecek en iyi Webcam denilebilir. Bu bütçede canlı ders ve görüntülü konuşmalar için ideal.

Ürünün en uygun fiyatlı linki:

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam keşke Webcam'in çektiği görüntüleri de atsaydınız. Nasıl bir görüntü kalitesi olduğuna az çok karar verebilirdik. Onun dışında rehber iyi gibi elinize sağlık.
Mikrofon ve görüntü kalitesi testleri ekleyecektim fakat fırsatım olmadı. Öneriniz için teşekkürler.

(Sosyalde yapacağım ilk inceleme olduğu için hatalar olursa şimdiden kusura bakmayın.)

Merhaba dostlar. Yaklaşık 1 hafta önce 100 TL civarı Webcam önerisi için konu açmıştım.

Bu bütçede ne alabilirim derken A101'de satılan Piranha Webcam gözüme çarptı. Normalde 99 TL'ye satılıyorken 85 TL'ye düşmüş, ben de bütçem dahilinde aldım.
(Bu arada ürünü A101 sitesinden aldım. 40 saat içinde kargo geldi.)

♦Ürünün kutusu bu şekilde. Kutu jelatinli bir şekilde geliyor ve ağırlık olarak hafif.

Eki Görüntüle 900089

Kutu içeriğinden çıkanlar:
•1 adet Webcam.
•Garanti belgesi.

Piranha 9635 Webcam genel özellikleri:
•Çözünürlük 2.0 MP 1080p.
•Tak-çalıştır
•Dahili mikrofon.
•180° stand-ayak
•Oto focus (otomatik odaklanma) yok.
•USB 2.0
•Mac / Win.

♦Kutudan çıkartıp kamera üzerindeki jelatini söküp, gerekli USB bağlantılı ile kullanılmaya hazır hale geliyor.

♦Bu arada bu fiyatta oto focus beklenemezdi denilebilir. Fakat lens kısmı tekerlekli yapıya sahip ve odanızdaki ışığa göre odaklanmayı o şekil yapabilirsiniz.

♦(Windows 10 ve 8 sürümleri ile uyumlu fakat Windows 7 için uyumlu mu bilmiyorum.)

Ürünün genel görünümü bu şekilde:

Eki Görüntüle 900092

•180° ayak sayesinde monitöre korumanıza gerek yok. Masanızda bir köşeye rahatlıkla koyabilirsiniz.

•Eğer Webcam'i monitöre takacaksanız çizilmelere karşı yumuşak kauçuk malzeme kullanılmış.

•Webcam'in kablo uzunluğu çok yok. Yaklaşık 1,2 metre uzunluğunda. Bu sebepten kasanıza yakın tutmanız gerekebilir.

•Görüntü kalitesi olarak 2.0 MP ve 1080p 30FPS şeklinde görüntü verebiliyor. Görüntü kalitesi bu fiyat için gayet iyi.

•Özellikle canlı ders gibi işler için işinizi rahatlıkla görür.

♦Webcam'in mikrofonu, görüntüsü kadar iyi değil. Ben ayrıca mikrofon kullanırım diyenler için iyi. Fakat Webcam'in kendi mikrofonunu kullanırım diyenler beklentiyi düşük tutmalı. Aşırı kötü değil ama kötü denilebilir.

Kısacası şu an 85 TL'ye alınabilecek en iyi Webcam denilebilir. Bu bütçede canlı ders ve görüntülü konuşmalar için ideal.

Ürünün en uygun fiyatlı linki:

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Selamlar ürünü Microsoft Teams üzerinden canlı dersler için kullanıyorum fakat kamera beni ters gösteriyor ve uygulamanın içinde ayna ayarı yok. Siz harici bir uygulama kullanıyor musunuz ?

Selamlar ürünü Microsoft Teams üzerinden canlı dersler için kullanıyorum fakat kamera beni ters gösteriyor ve uygulamanın içinde ayna ayarı yok. Siz harici bir uygulama kullanıyor musunuz ?
Kamerayı zoom üzerinden kullanıyorum. Zoom'un kendi ayar kısmı olduğu için ayriyeten bir uygulama kullanmıyorum. Windows 10'da kullansanız kamerayı açtığınızda soldaki ayarlarda sadece kalite ayarı var, ayna ayarı yok. Microsoft Teams hiç kullanmadığım için bilmiyorum kendi ayar kısmının olup olmadığını. Eğer yok ise ayriyeten bir program kullanmanız gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı