Pitbulla benzeyen köpek

Köpeklerin dili çok tatlı oluyor hocam. Oturup 1 saat köpek sevebilirim. Kedi de sevebilirim ama, kaçıyor namussuzlar.

Sahiplenin hocam. Hem paranız cebinizde kalır, hem de sevabınız olmuş olur.

Aslında sahiplenirim ama labrador blulamazsak almak zorunda kalacağız şu an bize en uygun labrador.
Eger tüy dökmesi senin için sıkıntı değilse samoyed öneririm oldukça tatlı ve uyumlu bir köpektir kendiler.

Pamuk gibiiiiiii.
Hocam kediler denildiği gibi çok tatlılar ama nankörler yemek alıyorsun koşa koşa geliyor, köpekler öyle mi? Sev sev dur hocam çok tatlılar. 😍

Artık yemeğe bile gelmiyorlar :D :D :D :D :D

Aslında sahiplenirim ama labrador blulamazsak almak zorunda kalacağız şu an bize en uygun labrador.

Pamuk gibiiiiiii.
1 yıldır ilk köpeğimiz olan samoyed köpeğimizle ailecek yaşıyoruz hiçbir havlama saldırganlık uyumsuzluk göremedik tüy orta derece döküyor çok aşırı değil oldukça oyuncu ve kendilerini sevdirmeyi çok severler ilk köpek olarak öneririm

Dosya Ekleri

• B85C6CD0-2BAF-4516-B844-26B36D4490A5.jpeg
    B85C6CD0-2BAF-4516-B844-26B36D4490A5.jpeg
    101,2 KB · Görüntüleme: 23
Aa evet amstaff ama az önce kararımızı verdik şu arkadaşın dediği samoyed cinsinden alacağız.
Karar vermene sevindim aldığın gibi kısırlaştırma sakın aceleye getirirsen pisman olursun sonra. Eğer kısırlaştıracaksan 18 aydan sonra kısırlaştırmanı öneririm. Bide asla traş ettirme çok yoğun depresyona giriyorlar 2 ay çektik beyefendinin kahrını. Bide her zaman bilinen bir veterinere git gittiğin veterinerin birşey bilmemesi hayvana yanlış müdahale yapmasına sebep olabilir tabi bunun yanında sağlam kazıklanırsın :) ilk eve geldiğinde eve tuvaletini yapacaktır yapmasını engellemeyin. Panik haliyle yapacaktır. Eve daha çabuk alışır. Eğer sahiplaniceksen asla salonda falan yatmasın. Kendini yalnız hissetmesine neden olur sabah kalktığında yastıkları paramparça görebilirsin (kaç tane yastığımız gitti ilk aldığımız haftalarda) yavruyken hayır komutunu özellikle ögretin dışarıda herhangi birşey yerse veya evde yapmaması gereken birşey varsa engellemek icin. Mutfağa asla sokmanı önermem. Kendileri çok meraklı bir ırk olduğundan tezgahın üstüne bakmak isteyeceklerdir. Eğer mutfağa girmeye alışırsa bidaha çıkartman zor olur.Sosyalleştirmek oldukça önemlidir en saldırgan olmayan köpek bile saldırganlaşabilir. Benim samoyedim erkek ve her köpekle anlaşabiliyor hiç saldırışını görmedim bir kere bile hırlamadı. Karşı bir saldırı geldiği anda hep kaçar. Son olarak geldik cinsiyet seçimine ; Erkekler daha heybetli cüsseli olurlar dişilere göre daha büyüktür (56-62cm). Bu ırk için söyleyeyim ki diğer erkek köpeklerle oldukça uyumlu. Dişiler erkeklere kıyasla daha minyatür olurlar(52-56cm). Âdet olmalarıyla uğraşmak biraz sıkıntılıdır bana sorarsanız. İlk olduğunda köpeğinizi erkek köpeklere yaklaştırmayın. Ve merak etmeyin köpeğiniz ölmüyor :D kısırlaştırmayla da bu sorunun önüne geçilebilir. Evet bütün dikkat etmen gereken şeyleri anlattım galiba dostum. Ben erkek köpek öneririm cüssesi dişiye göre oldukça fark ediyor. İyi forumlar :)

Karar vermene sevindim aldığın gibi kısırlaştırma sakın aceleye getirirsen pişman olursun sonra. Eğer kısırlaştıracaksan 18 aydan sonra kısırlaştırmanı öneririm. Bir de asla tıraş ettirme çok yoğun depresyona giriyorlar 2 ay çektik beyefendinin kahrını. Bir de her zaman bilinen bir veterinere git gittiğin veterinerin bir şey bilmemesi hayvana yanlış müdahale yapmasına sebep olabilir tabii bunun yanında sağlam kazıklanırsın :) ilk eve geldiğinde eve tuvaletini yapacaktır yapmasını engellemeyin. Panik haliyle yapacaktır. Eve daha çabuk alışır. Eğer sahiplaniceksen asla salonda falan yatmasın. Kendini yalnız hissetmesine neden olur sabah kalktığında yastıkları paramparça görebilirsin (kaç tane yastığımız gitti ilk aldığımız haftalarda) yavruyken hayır komutunu özellikle ögretin dışarıda herhangi bir şey yerse veya evde yapmaması gereken bir şey varsa engellemek için. Mutfağa asla sokmanı önermem. Kendileri çok meraklı bir ırk olduğundan tezgahın üstüne bakmak isteyeceklerdir. Eğer mutfağa girmeye alışırsa bir daha çıkartman zor olur. Sosyalleştirmek oldukça önemlidir en saldırgan olmayan köpek bile saldırganlaşabilir. Benim samoyedim erkek ve her köpekle anlaşabiliyor hiç saldırışını görmedim bir kere bile hırlamadı. Karşı bir saldırı geldiği anda hep kaçar. Son olarak geldik cinsiyet seçimine; erkekler daha heybetli cüsseli olurlar dişilere göre daha büyüktür (56-62cm). Bu ırk için söyleyeyim ki diğer erkek köpeklerle oldukça uyumlu. Dişiler erkeklere kıyasla daha minyatür olurlar(52-56cm). Âdet olmalarıyla uğraşmak biraz sıkıntılıdır bana sorarsanız. İlk olduğunda köpeğinizi erkek köpeklere yaklaştırmayın. Ve merak etmeyin köpeğiniz ölmüyor :D kısırlaştırmayla da bu sorunun önüne geçilebilir. Evet bütün dikkat etmen gereken şeyleri anlattım galiba dostum. Ben erkek köpek öneririm cüssesi dişiye göre oldukça fark ediyor. İyi forumlar :)

Off, vazgeçtik. Maalesef ki çok tüy döküyorlarmış. Gece baktık, labroadora karar verdik. 1500'e bulursak alacağız bir yavru.

Yeni konular

Geri
Yukarı