Pixel oyun yapmak için hikaye önerisi

Megumi Lisa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Evet, Unity ile mobil için pixel bir oyun yapmak gibi bir planım var. Ben korku oyunu düşünüyorum aklınza gelen bir hikaye falan varsa, bana yardım etmek için buraya yazabilir misiniz?

Önce herşey güzel giderken bir anda korkuya sararsanız bence güzel olabilir. Hikaye başlangıçta Stardew benzeri olupta sonradan korkuya dönebilir.

Günümüzde sürekli robotlar ve yapay zekanın konuşulduğunu duymyşsundur. Bu gelişmeler beni şahsen korkutuyor. Distopik bir noktaya gidiyoruz. Peki bu distopik nokta sence nasıl olurdu? Bundan iyi br oyun çıkar, hatta ben de yapmayı düşünüyorum bir ara.

Günümüzde sürekli robotlar ve yapay zekanın konuşulduğunu duymyşsundur. Bu gelişmeler beni şahsen korkutuyor. Distopik bir noktaya gidiyoruz. Peki bu distopik nokta sence nasıl olurdu? Bundan iyi br oyun çıkar, hatta ben de yapmayı düşünüyorum bir ara.
Teknolojinin olduğu bir korku oyunu hmm 🤔

Tek olayı yürümek ve önünüze arada fırlattığı korkunç canavarlardan ibaret olan bir şey yapmayın lütfen. Piyasa bu tarz dandik oyunlardan geçilmiyor. Korkuyu atmosferle vermeniz çok daha iyi olur, bu da sadece korkuya bel bağlayamayacağınız anlamına geliyor. Başka kendinizi öne çıkarak şeylere ihtiyacınız olacak.
Örnek vermek gerekirse TLOU veya Bloodborne dünyaları gibi. Aslında ikisi de korku oyunu değil ama her adım attığınızda germeyi başarıyor.
Konu olarak güzel fikirler verecek arkadaşlar illaki çıkar/çıktı. Ama bence korkuya odaklanmayın, bunu söylemek için yazdım sadece. Gerçi mobil oyun olduğunu unutarak konuştum. Mobil olması yapabileceğiniz şeyleri kısıtlıyor, ama yaratıcılığınızı kullanabilirseniz tost makinesine bile şaheser yapabilirsiniz.

Evet, Unity ile mobil için pixel bir oyun yapmak gibi bir planım var. Ben korku oyunu düşünüyorum aklınza gelen bir hikaye falan varsa, bana yardım etmek için buraya yazabilir misiniz?

Kasılma aksiyon olabilir örneğin kampta kaybolup kısa süreli hayatta kalmaya çalışmak ve çeşitli hayvan veya canavarlar ile karşılaşmak sonunda da mutlu sonra erişmek gibi.

Geri
Yukarı