Pixel oyun yapmak için hikaye önerisi

Siberpunk teması, yapay zekanın kurduğu ve yönettiği medeniyetler, buna karşı ayaklanma başlatan yazılım mühendisleri, inşaat işçileri, öğretmenler ve birçok meslekten insanlar. Harika bir hikaye yapılır bunla.
Tek kişinin hatta deneyimli 3-5 kişinin bile altından kalkabileceği bir tema değil.

Tek olayı yürümek ve önünüze arada fırlattığı korkunç canavarlardan ibaret olan bir şey yapmayın lütfen. Piyasa bu tarz dandik oyunlardan geçilmiyor. Korkuyu atmosferle vermeniz çok daha iyi olur, bu da sadece korkuya bel bağlayamayacağınız anlamına geliyor. Başka kendinizi öne çıkarak şeylere ihtiyacınız olacak.
Örnek vermek gerekirse TLOU veya Bloodborne dünyaları gibi. Aslında ikisi de korku oyunu değil ama her adım attığınızda germeyi başarıyor.
Konu olarak güzel fikirler verecek arkadaşlar illaki çıkar/çıktı. Ama bence korkuya odaklanmayın, bunu söylemek için yazdım sadece. Gerçi mobil oyun olduğunu unutarak konuştum. Mobil olması yapabileceğiniz şeyleri kısıtlıyor, ama yaratıcılığınızı kullanabilirseniz tost makinesine bile şaheser yapabilirsiniz.
Pixel oyunu çoğu telefon kaldırır gerçi sıkıntı olmaz

Geri
Yukarı