Piyango bileti almıyorum

OvAqJ3.jpg

Yorumsuz.

Bu halkın kafa yapısı bunu gerektiriyor ve satıyorlar bu kadar basit alan mutlu veren mutlu ajanslar yardımı ile hiç var olmayan bir şeyin üstünden iyi para kaldırıyorlar.

Zaten piyango oynamanın manası yok bence. Şans işi değil mi işte?

Bu olaylara da pek şaşırmadım doğrusu. Her yerden bir torpil çıkıyor.

KPSS, ilk çıktığında Ecevit koalisyon hükümeti zamanında DMS - Devlet Memuru Sınavı amacı devletteki kadrolara okuma ve yeteri kadar matematik bilgisi olanı almaktı. Şimdi geldiği duruma bakarsanız. X kişisi yüksek puan alıyor, x kişisinden puanı düşük olan y kişisi torpilli diye kadrolara yerleşiyor.

Bu tip şans oyunu adı altındaki dayıya para kazandırma olaylarına birisi "enayi vergisi" diyordu, çok doğru bir tespit. Yanlış hatırlamıyorsam Orhun Kayaalp diyordu Multiplayer'da.

Güvenilirliğini her zaman sorgulardım. Loto olayından sonra tüm güvenimi yitirdim. Hep alırdım bilet, eğlenirdim. Ancak bu sefer durum farklı. Olasılık kaynaklı heyecan yerine gelen bir enayi yerine konma durumu var. 20 senelik alışkanlığımı bu sene bıraktım. Daha da almam.

Hayatımda bir kere yılbaşı piyango bileti aldım onu da kendi iradem dışında annemin ısrarı sonucu almıştım. Kazanmayacağımdan emindim ona verdiğim para benim gözümde sokakta dilenciye verilen bir sadakadan farksızdı. Onlar hiç olmazsa (kimisi yalandan) bunun karşılığı minnet gösteriyorlar. Bunlar sabunsuz kuru kuru...

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı