Piyasa ne zaman düzelecek?

SVGSefaTR

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar direkt konuya giriş yapıyorum. 1.5 sene (korona başlamadan 1 ay önce falan) bir PC buldum kendime özellikleri ise Ryzen 3 3200G idi 16 GB RAM 480 GB SSD 1 TB hard disk hepsi 1.700 TL idi. Babam geçen dedi oğlum çok ısrar etmiştin hak ettin alalım bir tane dedi. Baktım ne göreyim aynı özelliklere sahip fiyatı ise 4.200 TL. Yemin ederim böyle bir ekonomi yok, isteyen bakabilir. Telefonum Samsung M10 aldığımızda 800 TL'ye aldık şu an herkes baksın 2.000 TL. Nasıl bir ekonomi bu? Benim okulum başlıyor hard disk bozuldu ben 2 aydır bozuk kullanıyorum çünkü işimi görebilecek bir SSD 200 TL'den başlıyor. Düşünün ben babama bunu söyleyemiyorum çünkü biliyorum ki gücü yetmeyecek almaya. 2 senede açılıyor laptop yani korona falan biterse ekonomi iyileşir mi? Biliyorum bazı insanlar diyecek sen bu konuları idrak edecek yaşta değilsin anlamazsın onlara demek istiyorum ki benim uçlu kalemim 3.5 sene önce aldık hala sağlam ucunu bile arkadaşlarımdan alıyorum. Bakın laptopu geçtim ben kendi eğitimim için eşyalar alamıyorum. Yahu en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorum ki babama yük olmayayım zaten kazandığı para anca yetiyor eve. Yanlış anlamayın yani size soru soruyorum tahminen ne zaman düzelir ekonomi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşını bilmiyorum ama yazın bir iş bulup çalışabilirsin ama bütün yaz bir bilgisayar için çalışmak ister misin bilmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı